معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

آموزش دختران باید در اولویت قرار گیرد

آموزش دختران باید در اولویت قرار گیرد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی خوزستان معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: دختران باید در اولویت آموزش و تعلیم و تربیت قرار گیرند و باید از الان برنامه ریزی کرد که دانش آموزان دختر، سازندگان کشور و سازندگان مردان و زنان باشند.


انسیه خزعلی امروز (یکم مهرماه) در آیین نمادین شکوفه ها و غنچه ها که در دبستان تزکیه اهواز برگزار شد، اظهار نمود: توانمندی هایی که زنان در استان خوزستان در دفاع مقدس و پس از آن داشتند و خودباوری هایی که می بینیم، حقیقتا جای تقدیر و تشکر دارد. استان خوزستان برای من ناآشنا نیست؛ خاطرات دوران کودکی و نوجوانی من در این استان شکل گرفت پس با مردم خونگرم و صبور آن آشنا هستم.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: امیدوار هستم دولت مردمی بتواند قدم و حرکتی بزرگ در امتداد شکفتن استعدادها و ارتقای جایگاه استان بردارد که از مهم ترین آنها بحث آموزش است؛ آموزش فراگیر و عدالت محور که در راس آن می تواند آموزش دختران باشد. آموزش دختران باید در اولویت قرار گیرد که به سبب فرهنگساز بودن دختران و تمدن ساز بودن دختران است. پس تعبیری که امام خمینی داشتند این است که قرآن انسان ساز است و زنان نیز انسان ساز هستند؛ این مورد باید در برنامه ها قرار گیرد برای اینکه سرمایه گذاری روی دختران بازدهی چندین برابر دارد. بااینکه فرقی نمی کند و همه اقشار و جنسیت ها باید از آموزش فراگیر برخوردار باشند و توجه ویژه شود که در استان بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.
وی بیان کرد: دختران باید در اولویت آموزش و تعلیم و تربیت قرار گیرند و باید از الان برنامه ریزی کرد که دانش آموزان دختر، سازندگان کشور و سازندگان مردان و زنان باشند. باید حتما عدالت آموزشی و آموزش فراگیر داشته باشیم و هیچ دختر و پسری نباید بازمانده از تحصیل بمانند.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اهمیت فراگیر بودن آموزش، افزود: در بین عشایر و بخش های کمتر برخوردار باید تمرکز بیشتری وجود داشته باشد تا جایی که دولت امکانات دارد از امکانات دولتی استفاده گردد و هر جا امکانات وجود نداشت، نیروهای جهادی به میدان بیایند همانطور که در هشت سال دفاع مقدس این ایثار و فداکاری را نشان دادند و برای تربیت جوانان همت کنند تا عدالت آموزشی گسترده شود. برخی از بخش ها آنگونه که باید از آموزش برخوردار نیستند و آموزش ها باید با تربیت و سبک زندگی ایرانی اسلامی همراه شود.
خزغلی با اشاره به نقش زنان در اربعین، اظهار داشت: در آستانه اربعین هستیم پیام رسانی که زینب (س) داشت بار زنان را سنگین تر می کند. زن مسلمان با همه شرایط و مشکلاتی که ممکنست برایش ایجاد شود، مقاوم ایستاده و می تواند در عرصه های مختلف بدرخشد. زنان خوزستان با همراهی مردم بزرگوار در عرصه های مختلف خودرا نشان دهند.
منبع:

1400/07/01
11:37:36
5.0 / 5
392
تگهای خبر: آموزش , دام , زندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک