افزایش کیفیت هوای تهران طی نیمه نخست امسال نسبت به سال قبل

افزایش کیفیت هوای تهران طی نیمه نخست امسال نسبت به سال قبل به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به وضعیت کیفیت هوای پایتخت طی شش ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: نیمه نخست سال 1400 در شرایطی به انتها رسید که کیفیت هوا نسبت به زمان مشابه سال قبل در وضعیت مطلوب تری قرار داشت.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محسن روشنی ضمن اشاره به اطلاعات ایستگاه های سنجش کیفیت هوا در شهر تهران اظهار نمود: کیفیت هوا در شش ماهه نخست سال جاری دو روز درشرایط پاک، ۱۵۲ روز در وضعیت قابل قبول، ۳۱ روز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و یک روز در وضعیت ناسالم برای همه اقشار قرارگرفت. بر این اساس حدود ۱ درصد روزها در وضعیت پاک، ۸۲ درصد در وضعیت قابل قبول و ۱۷ درصد در وضعیت نامطلوب برای هوای شهر تهران بود این در حالیست که در زمان مشابه طی سال ۱۳۹۹، ۱۵ روز شرایط پاک، ۱۲۸ روز شرایط قابل قبول، ۴۱ روز شرایط ناسالم برای گروه های حساس و دو روز ناسالم برای همه اقشار ثبت شده بود.

به گفته مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به سبب کاهش بارش ها در شروع سال جدید تنها دو روز پاک در ۱۰ روز ابتدایی سال در شهر تهران صورت گرفت این در حالیست که در دو ماه ابتدایی سال قبل باتوجه به بارش های مناسب، در مجموع ۱۵ روز پاک ثبت گردید. نخستین روز نامطلوب نیز امسال برخلاف رویه سالهای قبل در روز ۵ فروردین به سبب افزایش ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون بود در صورتیکه نخستین روز آلوده در سال قبل در دوم خرداد ماه و به سبب افزایش آلاینده ازن ثبت شده بود.

وی اشاره کرد: با گرم تر شدن هوا، در تاریخ ۱۴ خرداد نخستین روز ناسالم برای گروه های حساس به لحاظ آلاینده ازن در شهر تهران ثبت گردید و در مجموع تعداد روزهای نامطلوب در نیمه نخست سال به لحاظ این آلاینده به ۲۳ روز رسید این در حالیست که در نیمه نخست سال ۱۳۹۹ تعداد روزهای آلوده و فراتر از حد مجاز به لحاظ آلاینده ازن ۴۳ روز بود.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در مجموع در شش ماه نخست سال جاری ۲۳ روز به لحاظ آلاینده ازن، سه روز به لحاظ آلاینده ذرات معلق کوچکتر از ۱۰ میکرون و ۱۳ روز به لحاظ آلاینده ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون در وضعیت نامطلوب قرار گرفت البته در بعضی روزها بیش از یک آلاینده در وضعیت فراتر از حد مجاز قرار داشت این در حالیست که در نیمه نخست سال ۱۳۹۹، ۴۲ روز به لحاظ آلاینده ازن و هفت روز به لحاظ آلاینده ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون فراتر از حد مجاز بود که طی آن در بعضی روزها بیش از یک آلاینده بالاتر از حد مجاز گزارش شد.

روشنی همین طور اشاره کرد: در نیمه نخست سال جاری تعداد روزهای دارای بارش، کمتر از سال قبل بود و به همین علت ملاحظه شد که با خشکی بیشتر، تعداد روزهای نامطلوب به لحاظ ذرات معلق ناشی از گرد و غبار نیز بیشتر از سال قبل بود. با سرد شدن هوا و ایجاد شرایط خاص به لحاظ پارامترهای هواشناسی و همچنین ترافیک موجود در شهر، تعداد روزهای آلوده به سبب آلاینده های ناشی از وسایل نقلیه افزایش خواهد یافت و لازم است شهروندان به مواردی همچون معاینه فنی وسایل نقلیه خود و استفاده کمتر از وسایل نقلیه اهتمام ورزند.

منبع:

1400/07/01
23:27:55
5.0 / 5
393
تگهای خبر: بارش , ثبت , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک