مدیركل حفاظت محیط زیست لرستان خبر داد:

ارجاع شش شهردار به خاطر عدم مدیریت پسماندها به دادگاه

ارجاع شش شهردار به خاطر عدم مدیریت پسماندها به دادگاه خرید و فروش حیوان خانگی: لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از ارجاع شش شهردار به خاطر عدم مدیریت پسماندها به دادگاه آگاهی داد.


مهرداد فتحی بیرانوند در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: حفاظت محیط زیست یک دستگاه حاکمیتی است که بر دیگر دستگاهها نظارت می کند، موضوع پسماندها در زمینه های شهری مربوط به شهرداری ها و در روستاها مربوط به دهیاری و بخشداری هاست.
وی افزود: ما تذکر می دهیم و گاهی دوستان به خاطر دلشان پاک سازی را انجام می دهند، وظیفه ای را ندارند و می خواهند نشان دهند شما که خودتان می روید و آشغال تولید می کنید آنها را که هزینه اش یک کیسه زباله است جمع کنید که اینطور نشود.
فتحی بیرانوند تاکید کرد: بسیاری از مردم به این فرهنگ که زباله های خودرا از سطح طبیعت جمع آوری کنند، عمل نمی کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه در رابطه به نخاله های ساختمانی یک کارگروه به نام «کسام» که مصوبات و برنامه های خوبی را برای دستگاهها داشتیم، بیان کرد: نخاله های حریم راه ها و جاده ها مربوط به راهداری و در خارج از شهرها دهیاری ها و بخش داری ها موظف به انجام کار هستند که از سال قبل تا حالا بسیاری از نخاله ها جمع آوری شدند اما با ایده آل فاصله داریم.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه دستگاه حاکمیتی و نظارتی هستیم، تا الان شش شهردار را به خاطر عدم مدیریت پسماندها به دادگاه ارجاع دادیم و پرونده آنها در دست رسیدگی است.
فتحی بیرانوند بیان کرد: چند سال قبل بنا بر این از یکی از شهردارها شکایت کرده و شهردار به دو سال زندان محکوم شد، مستندات ما محکم و ویژه پیگیری می نماییم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه ما کلاً سه نوع پسماند خانگی، صنعتی و بیمارستانی داریم، عنوان کرد: در ارتباط با پسماندهای عفونی و بیمارستانی کار خوبی که در استان انجام شد، برای نخستین بار تمام پسماندهای بیمارستانی شامل عفونی و غیرعفونی را مدیریت می نماییم و روال عادی این است که در بیمارستان ها که همه دستگاه اتوکلاو دارند و پسماندها را بی خطر کرده و به پسماندهای عادی تبدیل می کنند و با قراردادی که با شهرداری می بندند آنها را انتقال می دهند.
وی اشاره کرد: با شرایط بیماری کویید ۱۹ همکاران ما نظارت بیشتری دارند، یک سری بیمارستان ها داریم که ویژه پذیرش بیماران مبتلا به کویید ۱۹ هستند و همکاران ما با همکاری نظام پزشکی نظارت ویژه بر این بیمارستان ها دارند.
فتحی بیرانوند افزود: در ارتباط با انتشار زباله های کویید ۱۹ در سطح شهر مشکلی نداریم، با مطب ها، کلینیک ها، بیمارستان ها و آزمایشگاه ها جلسه داشتیم و اعلام کردیم هرکدام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند پلمب می شوند، کمااینکه تا حالا چند مطب با دستور قضایی پلمب کردیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار نمود: هم اکنون ۱۰۰ درصد مطب های پزشکی، کلینیک ها و آزمایشگاه ها روند انتقال زباله های عفونی را طبق استانداردها انجام می دهند.
وی ادامه داد: الان ۱۲ درصد منطقه ها و بیمارستان ها تحت مدیریت و نظارت محیط زیست و بحث بی خطرسازی زباله های عفونی را انجام می دهند.
منبع:

1400/07/04
10:55:20
5.0 / 5
364
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک