دلالی مجوزهای تردد

دلالی مجوزهای تردد خرید و فروش حیوان خانگی: سفر و تردد جاده ای در وضعیت کرونائی همچنان منوط به صدور مجوز است و شهروندان برای دریافت مجوز باید بوسیله فرمانداری ها اقدام نمایند، اما گزارش ها حکایت از آن دارد که پای دلالان در سایه نبود سامانه الکترونیک به این مساله هم باز شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در استان تهران صدور مجوز تردد بوسیله ۱۶ فرمانداری صورت می گیرد که از میان آنها فقط دو فرمانداری تهران و پاکدشت دارای سامانه الکترونیک برای صدور مجوز تردد است و سایر فرمانداری ها بصورت دستی و با مراجعه حضوری شهروندان به صدور مجوز اقدام می کنند.
اما همین صدور حضوری مجوزها زمینه برخی تخلفات و سودجویی ها را برای دلالان همیشگی که در هر موقعیتی فعال می شوند فراهم کرده؛ دلالانی که به سلامت مردم رحم ندارند و با صدور مجوزهای خارج از قاعده در راه انتشار بیشتر این بیماری قدم برمیدارند، نمونه آن صدور مجوز تردد فرمانداری یکی از شهرستان استان تهران در کافی نتی در خیابان پاسداران.
پیگیری خبرنگار ایسنا حکایت از آن دارد که کافی نت مذکور با دریافت ۸۰۰ هزار ریال، مجوز سفر به شهرهای مختلف را با سربرگ و مهر فرمانداری رباط کریم صادر می کند. این کافی نت پول را بصورت نقدی از مشتریانش دریافت و از کشیدن پوز در دفتر خود خودداری می کند.


بااینکه اعتبار و اصالت مجوز مذکور محل تردید است، اما در نبود یک سامانه الکترونیک یکپارچه، وقوع این تخلفات محتمل هست. در این میان علاوه در صدور مجوزهای تقلبی، امکان نظارت و کنترل سیستماتیک نیز وجود ندارد تا ماموران پلیس با درج کدملی افراد در سامانه مذکور، اصالت مجوزها را بررسی و با مجوزهای تقلبی برخورد کنند.
گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند دریافت مجوزهای تردد بین استانی، اظهار داشت: دریافت این مجوزها در شهرستان های تهران و پاکدشت تنها بوسیله سامانه امکان پذیر است و مراجعه حضوری به این فرمانداری ها نداریم.
وی ادامه داد: دریافت مجوز در سایر شهرستانهای استان تهران تنها به شکل مراجعه حضوری به فرمانداری امکانپذیر است و فرد متقاضی باید به فرمانداری مراجعه و با ارائه مستندات نسبت به دریافت مجوز اقدام نماید.
گودرزی اشاره کرد: دریافت مجوز خارج از این روال امکان پذیر نیست و اعتباری ندارد بدین سان هر فردی نسبت به صدور مجوز در خارج از مجموعه فرمانداری ها اقدام نماید مجوز فاقد اعتبار بوده و تخلف است و با وی برخورد قانونی جدی خواهد شد. اساسا هیچ فردی نباید خارج از این روال اقدام نماید و هیچ فردی هم قادر نخواهد بود به صدور مجوز بیرون از مجموعه فرمانداری اقدام نماید، فرد باید مستندات قانونی و شرایط گرفتن مجوز داشته باشد و گرفتن هرگونه وجه هم برای دریافت مجوز ممنوعست.
معاون امنیتی استانداری تهران از بررسی این مساله و صدور دستور برای برخورد با کافی نت مذکور آگاهی داد.
پیگیری خبرنگار ایسنا جهت گفت و گو با فرماندار رباط کریم بدون پاسخ ماند.
منبع:

1400/07/09
11:43:17
5.0 / 5
332
تگهای خبر: بیماری , دام , دریا , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک