مدیركل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:

دستگیری 489 متخلف زیست محیطی در لرستان

دستگیری 489 متخلف زیست محیطی در لرستان لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری ۴۸۹ متخلف زیست محیطی، شش ماهه اول سال جاری در این استان اطلاع داد.


مهرداد فتحی بیرانوند در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: با تلاش و کوشش محیط بانان فداکار و زحمتکش ۴۸۹ متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شده است.
وی با اشاره به اینکه پرونده خاطیان به محاکم قضایی ارجاع شده است، اظهار داشت: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده که در این راستا ۹۷ تور ماهیگیری، یک دستگاه موتور برق، ۱۷۷ قلاب و ۸۷۸ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن اشاره به آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در استان بیان نمود: به منظور برخورد قاطع با شکارچیان و جلوگیری از وقوع جرم ۵۴ قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد ۷ قبضه آنها سلاح بدون مجوز بوده است.
فتحی بیرانوند میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را هشت میلیارد و ۶۰۵ میلیون ریال اعلام نمود و خاطرنشان کرد: از این میزان رقم ۶۱۸ میلیون و ۸۷۰ هزار ریال وصول شده است.
وی اظهار داشت: برای متخلفین ۵۵۱ پرونده تشکیل شده بود که از این تعداد پرونده، ۴۴۴ فقره مختومه، ۵۱ فقره در جریان و چهار فقره حکم برائت گرفته اند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان نمود: در این زمان هشت هکتار از مناطق حفاظت شده محیط زیست گرفتار حریق شدند.
فتحی بیرانوند افزود: همینطور در این زمان سه مورد تخریب گزارش شده است.
منبع:

1400/07/12
00:00:19
5.0 / 5
398
تگهای خبر: آب , حفاظت , زیست محیطی , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک