آمار جهانی مبتلایان، قربانیان و فوتی های کرونا

آمار جهانی مبتلایان، قربانیان و فوتی های کرونا شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۳۶ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۷۲۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۵۹ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۳ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۶۴۳ نفر از مبتلایان هم بهبود یافته اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۴.۶میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۲۲ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۳.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۸ هزار و هند با بیشتر از ۴۴۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۱۰ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۴، ۶۸۲، ۸۳۵ ۷۲۲، ۲۶۸ ۲ هند ۳۳، ۸۵۳، ۰۴۸ ۴۴۹، ۲۸۳ ۳ برزیل ۲۱، ۴۷۸، ۵۴۶ ۵۹۸، ۱۸۵ ۴ انگلیس ۷، ۹۳۴، ۹۳۶ ۱۳۶، ۹۸۶ ۵ روسیه ۷، ۶۱۲، ۳۱۷ ۲۱۰، ۸۰۱ ۶ ترکیه ۷، ۲۶۷، ۰۷۷ ۶۴، ۹۰۹ ۷ فرانسه ۷، ۰۲۸، ۱۹۷ ۱۱۶، ۸۴۸ ۸ ایران ۵، ۶۳۸، ۷۳۵ ۱۲۱، ۳۴۷ ۹ آرژانتین ۵، ۲۶۰، ۷۱۹ ۱۱۵، ۲۸۳ ۱۰ اسپانیا ۴، ۹۶۵، ۳۹۹ ۸۶، ۵۲۷ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/07/14
14:59:28
5.0 / 5
418
تگهای خبر: بیماری , ثبت , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک