جشن واکسیناسیون به معنای ایمنی جمعی نیست

جشن واکسیناسیون به معنای ایمنی جمعی نیست به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی دبیر کمیته ی علمی کشوری کرونا با اشاره به اینکه جشن واکسیناسیون به این معنا نیست که ایمنی جمعی به وجود آورده ایم، اظهار داشت: ایمنی معمولاً حداقل پس از ۲ تا ۳ هفته بعد از تزریق دز دوم در بدن افراد واکسینه شده به وجود می آید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا جماعتی دبیر کمیته ی علمی کشوری کرونا با اشاره به اینکه تأمین بودجه و واکسن و قبول انجام واکسیناسیون توسط مردم به علت شایعاتی که وجود دارد و یا تبلیغات بعضی از کمپین های ضدواکسن، همچون مشکلاتی است که در حوزه واکسیناسیون در هر جامعه ای وجود دارد، اظهار نمود: تزریق دز دوم واکسن افرادی که در آخرین روز از واکسیناسیون ۷۰ تا ۷۵ درصدی جامعه دز اول را دریافت کرده اند، معمولاً ۳ تا ۴ هفته بعد انجام می شود.
وی با ذکر این نکته که ایمنی معمولاً حداقل پس از ۲ تا ۳ هفته بعد از تزریق دز دوم در بدن این افراد به وجود می آید، به جشن واکسیناسیون اشاره و اظهار داشت: بنابراین جشن واکسیناسیون به معنای این نیست که ما ایمنی جمعی به وجود آورده ایم بلکه به این معناست که بهرحال مسؤلان وزارت بهداشت توانسته اند با تهیه واکسن ضدکرونا و واکسیناسیون مردم تا رسیدن به ایمنی جمعی به این نکته برسند که مسئولیت خویش را انجام داده اند.

ایمنی جمعی معمولاً پس از ۲ تا ۳ هفته ایجاد می شود

به گزارش وبدا، دکتر جماعتی توضیح داد: درحقیقت با محاسبه ای که باید انجام دهیم نشان داده می شود که حدودا یک ماه پس از تزریق دز اول همه باید دز دوم را دریافت کرده باشند و ایمنی جمعی معمولاً پس از ۲ تا ۳ هفته ایجاد می شود. ازاین رو ما می توانیم بگوییم که به هدف خود دست یافته ایم.
منبع:

1400/07/15
13:00:23
5.0 / 5
605
تگهای خبر: بهداشت , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک