تخریب ۱۴ درصد از صخره های مرجانی جهان طی یک دهه

تخریب ۱۴ درصد از صخره های مرجانی جهان طی یک دهه به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی نتایج یک بررسی نشان می دهد: یک دهه تغییرات آب و هوایی منجر به از بین رفتن ۱۴ درصد از صخره های مرجانی در جهان شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۰۹ میلادی افزایش مداوم دمای آب دریاها باعث از بین رفتن ۱۴ درصد از صخره های مرجانی در جهان شده که وسعت آن بیشتر از مساحت مجموع صخره های مرجانی استرالیاست.
کارشناسان شبکه جهانی نظارت بر صخره های مرجانی، اطلاعات عرضه شده توسط بیشتر از ۳۰۰ محقق از ۷۳ کشور جهان را در طول ۴۰ سال جمع آوری کردند که شامل دو میلیون مشاهدات فردی بوده است.
این بررسی نشان داد که حدودا کاهش شدید پوشش مرجانی با افزایش سریع دمای سطح آب دریا مطابقت دارد و نشان دهنده صدمه پذیری آنها در مقابل افزایش دماست و مشخص شد که از بین رفتن صخره های مرجانی با گرم شدن کره زمین ادامه می یابد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، صخره های مرجانی دارای بالاترین تنوع زیستی در میان اکوسیستم های جهان هستند که آنها را به لحاظ بیولوژیک پیچیده و با ارزش کرده است.
منبع:

1400/07/15
20:35:21
5.0 / 5
328
تگهای خبر: آب , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک