خاطرات و گزارش یک موش از زندگی در تهران!

خاطرات و گزارش یک موش از زندگی در تهران! خرید و فروش حیوان خانگی: مستند «شهر موش ها» از زبان یک موش به سبک ماکیومنتری تولید شده و خاطراتی از حضور آنان در شهر تهران را روایت می کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «شهر موش ها» به تهیه کنندگی و کارگردانی فرید پناه نژاد تولید جدید شبکه مستند سیماست که دوشنبه، ۱۹ مهر ماه از شبکه مستند پخش می شود.
پناه نژاد درباره سوژه این فیلم مستند اظهار داشت: این فیلم مستند درباره موش های شهر تهران است و نگاهی متفاوت به تمام اتفاقاتی دارد که پیرامون این موجودات زنده در سالیان اخیر رخ داده است. همان گونه که می دانید موش هایی که در شهر تهران می بینیم، از گونه موش های «رت» است که سال ها قبل از طریقی وارد شهر تهران شدند و با تکثیر فراوان امروز تبدیل به یکی از چالش های شهری شده اند.
وی ضمن اشاره به شیوه روایت متفاوت این فیلم از موش ها اظهار داشت: راوی این فیلم مستند، یک موش از نسل موش های صحرایی (رت) است و حدودا تمام چیزهایی که درباره موش باید بدانیم را از زبان او می شنویم. برای مثال برای ما نقل می کند که در روزگاران گذشته همراه با پدر و مادرش به ایران مهاجرت کرده و با عبور از بنادر جنوبی وارد تهران می شود. او با زبانی جذاب برای مخاطب فیلم تعریف می کند که در ابتدا جمعیت شان چه قدر بوده و الان چه قدر است؟ چه بیماری هایی همراه خود دارند؟ چرا به سادگی نمی توان آنها را از بین برد و... او خود مردم را مقصر ازدیاد جمعیت موش ها در شهر تهران می داند و می گوید: «اگر شما آشغال نریزید و به ما غذا ندهید جمعیت ما زیاد نمی شود!»
این کارگردان اضافه کرد: مستند «شهر موش ها» فیلمی است که بین مرز حقیقت و خیال حرکت می کند و نوعی مستند به سبک ماکیومنتری است. در این سبک، مستندهای کمی در ایران ساخته شده است. از دوربین های کوچکی استفاده کردیم که تهران را از نگاه موش ها نشان داده است. در واقع در این مستند ۲ دوربین داریم؛ یکی از زاویه نگاه موش است و دیگری دوربینی است که آدم ها را نشان می دهد!
«شهر موش ها» تولید جدید شبکه مستند سیماست که دوشنبه (۱۹ مهر) ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می شود و بازپخش آن روز بعد ساعت ۱۰ بامداد خواهد بود.
منبع:

1400/07/19
10:25:39
5.0 / 5
393
تگهای خبر: بیماری , زندگی , طب , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک