عوامل اصلی تشدید گرسنگی در جهان

عوامل اصلی تشدید گرسنگی در جهان نتایج یک تحقیق جدید از جانب کارشناسان آلمانی نشان داده است که مناقشه ها و تغییرات اقلیمی، عوامل اصلی تشدید گرسنگی در جهان هستند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر پایه تازه ترین "شاخص گرسنگی در جهان" بیشتر از ۸۰۰ میلیون نفر گرفتار گرسنگی هستند و ۴۱ میلیون نفر در آستانه قحطی قرار دارند.
سازمان "کمک به گرسنگان جهان" در آلمان می گوید که هدف جامعه جهانی برای ریشه کنی گرسنگی تا ۲۰۳۰ میلادی دست یافتنی نیست.
مطابق ارزیابی سازمان آلمانی "کمک به گرسنگان جهان" مبارزه جهانی ضد گرسنگی بسیار کند پیش می رود و چشم انداز آینده این مبارزه چندان روشن نیست.
بر پایه تازه ترین گزارش این سازمان که روز گذشته (پنج شنبه) انتشار یافت، حدود ۸۱۱ میلیون نفر در جهان از کمبود مواد غذایی و گرسنگی رنج می برند و قحطی کامل ۴۱ میلیون نفر را تهدید می کند.
این سازمان امدادی می گوید کوشش برای دست یابی به هدف گذاری سازمان ملل متحد برای ریشه کن کردن گرسنگی تا سال ۲۰۳۰ از مسیر خود منحرف شده است.
در گزارش سال قبل سازمان کمک به گرسنگان شمار افرادی که در سال ۲۰۱۹ از دسترسی به غذای کافی محروم بوده اند ۶۹۰ میلیون نفر اعلام شده بود.
به گزارش دویچه وله، ارزیابی های جدید حاکی می باشد پیشرفت در مبارزه با گرسنگی که در سالهای اخیر کند شده بود حالا رو به رکود گذاشته و در مناطقی پس رفت هم داشته است.
در گزارش های سالهای اخیر سازمان کمک به گرسنگان، تغییرات اقلیمی و ادامه درگیری ها و مناقشه های منطقه ای، مهم ترین عوامل کندی روند مقابله با این معضل عنوان می شد که در دو سال گذشته پاندمی کرونا هم به آنها افزوده شده است.
این معضلات دستاوردهای سالهای گذشته در زمینه مبارزه با گرسنگی را تهدید می کند و بخصوص مردم فقیر و ضعیف در جهان بیشتر از دیگران در معرض صدمه های ناشی از تغییرات آب و هوایی هستند در حالیکه در پدید آمدن آن کمترین سهم را دارند.
بنابر این گزارش، دست کم ۴۷ کشور جهان قادر نخواهند بود تا سال ۲۰۳۰ به سطح پائینی از گرسنگی در بین اکثریت جمعیت خود دست یابند.
این گزارش بر مبنای بررسی وضعیت تغذیه در ۱۲۸ کشور مختلف تنظیم شده و در آن تاکید می شود که برای بهبود وضعیت به راهکارهای سیاسی مناسب برای مناقشه ها و تقویت حق دسترسی به مواد غذایی لزوم دارد.
منبع:

1400/07/25
09:44:58
5.0 / 5
381
تگهای خبر: آب , اقلیم , دام , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک