مهار تغییرات آب وهوایی با سرمایه گذاری ۳ برابری در انرژی های تجدیدپذیر

مهار تغییرات آب وهوایی با سرمایه گذاری ۳ برابری در انرژی های تجدیدپذیر خراسان رضوی آژانس بین المللی انرژی (IEA) هشدار داد که جهان باید برای مهار تغییرات اقلیمی، سرمایه گذاری انرژی پاک را تا سال 2030 سه برابر کند و این مساله برای مبارزه موثر با تغییرات آب وهوا و کنترل بازارهای انرژی مورد نیاز است. مدلها نشان می دهند که اگر سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر افزایش نیابد، دمای جهان تا 2.6 درجه سانتی گراد افزایش می یابد که فراتر از حد توافقنامه پاریس (1.5 درجه) است.


به نقل از ویفروم، آژانس بین المللی انرژی اظهار نمود: جهان به اندازه کافی برای تامین نیازهای آینده خود در حوزه انرژی سرمایه گذاری نمی کند و هزینه های مربوط به تغییر به تدریج افزایش می یابد اما بسیار کمتر از آن چیزی است که برای برآوردن تقاضای بیش از پیش خدمات انرژی پایدار مورد نیاز است.
قیمت برق در هفته های اخیر به بالاترین سطح خود رسید برای اینکه قیمت نفت و گاز طبیعی به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر رسیده و کمبود گسترده انرژی، آسیا، اروپا و ایالات متحده را در برگرفته است.
تقاضای سوخت فسیلی نیز درحال بهبود است برای اینکه دولت ها محدودیت ها را برای مهار شیوع بیماری همه گیر کووید- ۱۹ کم می کنند. در سال ۲۰۲۰، سوخت های فسیلی حدودا ۸۰ درصد از منابع انرژی جهان و منابع تجدیدپذیر تنها ۱۲ درصد آنرا تشکیل دادند.
آژانس بین المللی انرژی (IEA) بیان کرد: اگر جهان امیدوار است بتواند بطور موثر با تغییرات آب وهوا مبارزه کند و بازارهای ناپایدار انرژی را تحت کنترل داشته باشد، باید سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر تا اختتام دهه، سه برابر شود و دراین زمینه راهنمایی و هشدار سیاست گذاران لازم است.
آژانس بین المللی انرژی هشدار داد که انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی و آبی به همراه انرژی زیستی باید سهم بسیار بیشتری در بازگشت سرمایه گذاری انرژی بعد از همه گیری داشته باشند.
IEA اشاره کرد: در امسال، انرژی های تجدیدپذیر بیش از دو سوم سرمایه گذاری در ظرفیت تولید برق جدید را شامل می شوند اما افزایش قابل توجه در استفاده از زغال سنگ و نفت موجب دومین افزایش سالانه در انتشار گازهای گلخانه ای دی اکسیدکربن (CO۲) ناشی از تغییرات آب وهوایی شده است.
آژانس بین المللی انرژی اصرار کرد که انتقال سریع تر انرژی در آینده از مصرف کنندگان بهتر محافظت خواهدنمود و جهش لازم برای انجام تعهدات توافق نامه ۲۰۱۵ پاریس برای جلوگیری از افزایش دما تا حد ممکن و تا ۱.۵ درجه سانتی گراد بالاتر از دوران جامعه پیش صنعتی، همچنان زیاد است.
آژانس بین المللی انرژی برای نخستین بار اوج تقاضای نفت را در تمام سناریوهای خود پیش بینی کرده است و در مورد آینده سوخت های فسیلی در گزارش ماه مه، دوبار هشدار جدی داده است که تقاضای کمتر و افزایش سوخت های کم انتشار را پیش بینی می کند که موجب می شود عدم ضرورت میدان های جدید نفت و گاز فراتر از سال ۲۰۲۱ باشند.1400/07/25
23:21:35
5.0 / 5
382
تگهای خبر: آب , اقلیم , انرژی , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک