انتقاد پلیس از تردد اتوبوس ها و آمبولانس های آلاینده فاقد پلاک

انتقاد پلیس از تردد اتوبوس ها و آمبولانس های آلاینده فاقد پلاک به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن عرضه گزارشی آماری از برخورد با خودرو های آلاینده و فاقد معاینه فنی در شهر تهران از تردد اتوبوس ها و آمبولانس های فاقد پلاک در معابر پایتخت گلایه نمود.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد رازقی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران که عصر امروز در استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: برخورد با تخلفات آلایندگی و دودزا به اشکال مختلف از جانب پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ انجام می شود بطوری که طی شش ماه گذشته یک میلیون و ۶۲۶ هزار و ۸۵ مورد اعمال قانون خودرو های فاقد معاینه فنی از جانب دوربین های نظارتی در سطح شهر تهران انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این اعمال قانون توسط دوربین ها انجام شده و امکان دارد بعضی از خودرو ها چندین بار هم جریمه شده باشند، خاطرنشان کرد: این عدد یک میلیون و ۶۲۶ هزار و ۸۵ مورد به معنای تعداد خودرو ها نیست بلکه موارد اعمال قانون است و تعداد کل خودرو های فاقد معاینه فنی در شهر تهران هم آماری است که شهرداری تهران با استفاده از سامانه «سیمفا» می تواند آنرا احصا کند.

رازقی افزود: در مجموع هم در تهران حدود چهار میلیون دستگاه خودروی سواری با پلاک شهر تهران وجود دارد که البته پلاک دیگر شهرها هم در معابر پایتخت تردد دارد.

وی با اشاره به اینکه اعمال قانون خودرو های آلاینده و دودزا هم به صورت دستی انجام می شود، اظهار داشت: طی شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰، ۱۲ هزار و ۳۲۶ دستگاه خودرو دودزا هم جریمه شده است همینطور ۳۸ هزار و ۷۱ دستگاه خودرو هم به علت نقص سیستم و ۵۷۰۹ دستگاه خودرو سواری به علت آلودگی صوتی جریمه شدند. طی این مدت ۷۷۵ دستگاه وسیله نقلیه هم توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن اشاره به تردد بعضی از وسایل نقلیه فاقد پلاک هم اظهار داشت: متاسفانه درصد قابل توجهی از وسایل نقلیه که آلایندگی هم دارند، فاقد پلاک هستند و بنابراین هم امکان اعمال قانون آنها وجود ندارد. در این میان اتوبوس های شرکت واحد گاها فاقد پلاک هستند و بعضی از خودرو های اورژانس هم همین خصوصیت را دارند که امکان اعمال قانون شان وجود ندارد.

رازقی بعضی از خودرو های پسماند و بازیافت را هم جزو همین خودرو های فاقد پلاک توصیف کرد و اظهارکرد: امیدواریم که دستگاههای مربوطه در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

وی از بعضی از مشکلات در توقیف خودرو های آلاینده بخصوص خودرو های سنگین هم اطلاع داد و اظهار داشت: در بعضی از مناطق بخصوص مرکز و شمال تهران فاقد پارکینگ مناسب برای توقیف کامیون ها و خودرو های آلاینده هستیم که در این خصوص با مشکلاتی مواجه می شویم و لازم است این مشکل هم حل شود. البته ما توقیف ساعتی بعضی از این خودرو ها را هم در دستور کار قرار دادیم.

رازقی بر لزوم ارتقای سیستم های الکترونیک برای اعمال قانون خودرو های سنگین آلاینده هم تاکید واظهار کرد: از نیمه دوم سال طرح برخورد با خودرو های آلاینده شدت می گیرد و این طرح هم مدتی است که در پایتخت به اجرا درآمده است.
1400/07/26
23:27:41
5.0 / 5
374
تگهای خبر: آلودگی , دام , شركت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک