تقلید کودکان از شخصیت خشن فیلم ها والدین نظارت کنند

تقلید کودکان از شخصیت خشن فیلم ها والدین نظارت کنند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی یک مشاور با اشاره به الگو گیری کودکان از مفاهیمی همچون خیانت، اعتیاد و یا خشونت که در سریال ها و فیلم ها به تصویر کشیده می شود، اظهار داشت: درحالی کودکان مشاهده گران عالی هستند که مفسران خوبی نیستند و بدین جهت لازم است والدین هنگام تماشای تلویزیون در کنار کودکان بوده و نظارت لازم را داشته باشند و در انتخاب برنامه ها و فیلم ها و سریالهایی که کودکان تماشا می کنند احتیاط بیشتری به خرج دهند.


مریم فولادی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه کودکان از شخصیت های تلویزیونی تقلید می کنند، اظهار نمود: آنچه از رسانه ها و تلویزیون پخش می شود بر فرهنگ و سبک زندگی یک جامعه اثرگذار می باشد و ارزشها، باورها و رفتار افراد نیز از همین مسیر شکل می گیرد. بدین سبب والدین باید دقت بیشتری بر رفتار خود و آنچه برایشان ارزش محسوب می شود؛ داشته باشند چونکه از همان ابتدای کودکی ارزشها درونی می شوند و افراد برمبنای همان ارزشهای درونی شده رفتار می کنند.
این مشاور اشاره کرد: کودکان هر چیزی را که می بینند درونی می کنند برای مثال در فیلم ها و سریالها، شخصیت های مهاجم و در عین حال جذاب و دوست داشتنی در مقایسه با شخصیت مهاجم خشن یا غیر جذاب، الگوی رفتاری قوی تری برای کودکان محسوب شده و کودکان با تقلید از این شخصیت ها خشونت را در رفتار خود بروز می دهند.
وی ادامه داد: برخی تحقیقات نشان داده کودکانی که در بیشتر ساعات روز درحال تماشای تلویزیون هستند، از اختلالات رفتاری، اضطراب، افسردگی و پرخاشگری بالاتری نسبت به سایر کودکان برخوردار می باشند. از طرف دیگر متاسفانه امروزه تماشای تلویزیون جایگزین کارهای ذهنی کودکان و منجر به انفعال آنها و تنبلی ذهنی و تشویق به رفتارهای خشن در کودکان شده است.
فولادی در این راستا به والدین سفارش کرد: لازم است والدین به محدوده سنی که هر سریال و برنامه تلویزیونی دارد توجه داشته و برمبنای آن محدوده سنی برنامه هایی که کودکان می توانند تماشا کنند را انتخاب کنند. همین طور والدین باید برای تماشای فیلم و سریال کودکان در طول روز نظیر هر فعالیت دیگری زمان مشخصی تعیین کنند تا در آن زمان مشخص کودکان این برنامه ها را تماشا کنند.
این مشاور همین طور در انتهای سخنان خود با تاکید بر این که والدین باید هنگام تماشای تلویزیون کنار کودک بوده و نظارت لازم را داشته باشند، درباره کارهایی که می توانند جایگزین تماشای تلویزیون برای کودکان شوند، اشاره کرد: والدین باید توجه داشته باشند که در طول روز کارهای مختلفی را در برنامه روزانه کودکان بگنجانند. کتاب خواندن یکی از این کارهای مفید برای کودکان شمرده می شود که اگر والدین بتوانند کودک را به خواندن کتاب عادت دهند می توانند به آسانی زمان تماشای تلویزیون کودک را کنترل کنند چونکه با خواندن کتاب مورد علاقه کودک می توان توجه او را به رفتاری غیر از تماشای تلویزیون جلب کرد و اینطور کودک مجاب می شود تماشای تلویزیون را کنار بگذارد. در حقیقت باید با سرگرم کردن کودک توجه او را از تلویزیون برداشت.
منبع:

1400/07/27
10:22:30
5.0 / 5
351
تگهای خبر: دام , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک