افزایش ۷۵ درصدی جستجوی خشونت خانگی در گوگل طی دوران پاندمی کووید ۱۹

افزایش ۷۵ درصدی جستجوی خشونت خانگی در گوگل طی دوران پاندمی کووید ۱۹ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی استادیار دانشگاه شهید بهشتی ضمن اشاره به افزایش خشونت خانگی جهان طی پاندمی کووید ۱۹، اظهار داشت: درحالی خشونت خانگی در این ایام افزایش داشته است که نرخ سایر جرائم کاهشی بوده و در این زمان جستجوی عبارت ˮخشونت خانگیˮ در مرورگر گوگل ۷۵ درصد افزایش داشته است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مهدی صبوری پور در نهمین کنگره ملی صدمه شناسی شناسی خانواده و پنجمین جشنواره ملی خانواده پژوهی، اظهار نمود: فرصت ارتکاب به جرائم خشونت خانگی در روزهای پاندمی کووید ۱۹ و با عنایت به حضور بیشتر افراد در خانه بیشتر شده است.
این دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی، اجرای سیاست های بهداشتی برای کنترل همه گیری کووید ۱۹ را در افزایش برخی فشارهای روانی در این ایام موثر دانست و خاطرنشان کرد: مقررات منع آمد و شد و محدویت های سفر کردن، کاهش روابط اجتماعی و بروز مشکلات مالی و... همگی منجر به افزایش فشار روانی شده و به صورت غیر مستقیم بر افزایش خشونت خانگی اثر گذار بوده است.
وی ضمن اشاره به نقش "اضطراب بیماری" و مبتلا شدن به کووید ۱۹ در افزایش خشونت خانگی، اضافه کرد: در اضطراب بیماری فرد نسبت به ابتلاء خود و عزیزانش نگران است و این ناشناخته بودن کووید ۱۹ افراد را به سمتی سوق داد تا از هر منبعی همچون منابع نامعتبر اطلاعات را دریافت نمایند. از طرفی این عوامل بر کاهش احساس امنیت افراد هم موثر بود؛ چونکه پیشبینی پذیری و کنترل فرد بر محیط و احساس امنیت افراد در جریان زندگی هم کمتر شد و در نهایت فشار روانی افراد افزایش یافت.
این استادیار دانشگاه همچینن به "افول اقتصادی" و افزایش تورم جهانی هم اشاره نمود و آنرا در افزایش فشارهای روانی و خشونت خانگی در روزهای پاندمی کووید ۱۹ موثر دانست.
صبوری پور ضمن اشاره به تأثیر تعطیلی مدارس و حضور دائمی فرزندان در منزل بر افزایش خشونت خانگی هم خاطرنشان کرد: تعطیلی مدارس منجر به افزایش فشارهای روانی در والدین و دانش آموزان و حتی بهم خوردن ریتم خواب در دانش آموزان شد. تماس زیاد والدین با فرزندان در مدت قرنطینه و تعطیلی مدارس سبب شد تنش بین والدین و فرزندان زیاد و فشار روانی والدیدن افزایش پیدا کند و یک چرخه خشونت بین این دو گروه ایجاد شود.
منبع:

1400/08/05
17:42:45
5.0 / 5
341
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , دریا , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک