با برنامه های فعلی مقابله با تغییرات اقلیمی،

افزایش دمای زمین 2 و هفت دهم درجه خواهد بود

افزایش دمای زمین 2 و هفت دهم درجه خواهد بود خرید و فروش حیوان خانگی: برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد می گوید که طرح های ملی برای کاهش تصاعد گازهای گلخانه ای فاصله بسیاری با کاهش مورد نیاز برای پرهیز از عواقب خطرناک تغییر اقلیم دارد و جهان در راه افزایش 2.7 درجه سانتیگرادی دما در قرن حاضر است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) روز گذشته (سه شنبه) در گزارشی اعلام نمود: اگر گام های در نظر گرفته شده برای وضعیت آب و هوایی تنها تعهداتی باشد که تا حالا اعلام شده، جهان در راه افزایش ۲.۷ درجه سانتیگرادی دما در قرن حاضر قرار می گیرد.
افزایش ۲.۷ درجه سانتیگرادی دما، نقض کننده اهداف تعیین شده در توافق پاریس است و هیئت بین دولتی تغییرات اقلیمی (IPCC) نسبت به عواقب فاجعه بار افزایش دما بیش از ۲ درجه سانتیگراد در مقایسه با دوران قبل از صنعتی شدن هشدار داده است.
این گزارش تحت عنوان "شکاف تصاعدی" می گوید که بر طبق طرح هایی که کشورها تا حالا قول آنرا داده اند میزان افزایش دمای زمین در قرن حاضر از ۱.۵ درجه سانتیگراد فراتر خواهد رفت.
به گزارش هندوستان تایمز، گزارش ها حاکی از آنست که تعهدات تعیین شده برای بهبود شرایط اقلیمی تا سال ۲۰۳۰ تنها انتشار سالانه گازهای گلخانه ای را به میزان ۷.۵ درصد کاهش خواهش داد. همین طور برای دستیابی به تحقق جلوگیری از افزایش دو درجه سانتی گرادی دما، کاهش ۳۰ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای لازم است و برای حفظ گرمایش جهانی کمتر از ۱.۵ درجه سانتیگراد لازم است انتشار این آلاینده ها ۵۵ درصد کاهش پیدا کند.
همین طور بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل اظهار داشت که انتشار این گزارش علمی درست چند روز پیش از اجلاس اقلیمی "کاپ۲۶" گلاسگو یک "زنگ بیدارباش دیگر" است.
قبل تر در این هفته مطالعه ای توسط "سازمان هواشناسی جهانی" نشان داد که میزان انتشار گازهای گلخانه ای سال پیش به رغم همه گیری کرونا به سطح تازه ای رسید.
گزارش "شکاف تصاعدی"، که برای دوازدهمین سال منتشر می شود، طرح های ملی برای کاستن از تصاعد که قبل از برگزاری اجلاس کاپ۲۶ تحویل سازمان ملل شده است را بررسی می کند.
این تعهدات که ۱۲۰ کشور تسلیم کرده اند از الان تا ۲۰۳۰ را در بر می گیرد. "یو ان ای پی" همین طور سایر تعهدات برای کاهش گازهای گرم کننده که هنوز تسلیم سازمان ملل نشده را مدنظر قرار داد.
نویسندگان گزارش تازه می گویند مشکل این است که خیلی از قول های جاری برای رسیدن به حالت کربن خنثی تا نیمه قرن مبهم هستند. آنها اشاره می کنند که در بین ۲۰ کشور ثروتمند جهان، طرح های طولانی مدت دوازده کشور کاملا مبهم است.
خیلی از طرح ها کاهش جدی تصاعد را به پس از ۲۰۳۰ موکول می کنند، که تردیدی جدی درباره توانایی آنها برای به صفر رساندن کربن ظرف فقط ۲۰ سال پدید می آورد.
منبع:

1400/08/05
19:46:10
5.0 / 5
378
تگهای خبر: آب , اقلیم , دما , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک