سرانجام ترافیک تهران چه می شود؟

سرانجام ترافیک تهران چه می شود؟ خرید و فروش حیوان خانگی: در تهران بیش از آنکه برگ درختان و سرمای هوا آمدن پاییز را خبر دهد، ترافیک سرسام آور معابر است که فرارسیدن نیمه دوم سال را به پایتخت نشینان یادآوری می کند. موضوعی که پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بعنوان یکی از متولیان ترافیک بارها درباره آن هشدار داد وحتی پیشنهاداتی هم درباره اش مطرح کرده است همچون تغییر ساعت طرح ترافیک.


سردار محمد حسین حمیدی در گفت و گو با ایسنا، درباره سرانجام وضعیت ترافیکی پایتخت از نظر پلیس اظهارکرد: بارها تاکید کرده ایم که باید برای حل مساله ترافیک در تهران اقدامی اساسی شود و این اقدام نیز باید با مشارکت همه دستگاه های متولی و دارای مسئولیت صورت گیرد.
حمیدی با اشاره به سه پیشنهاد پلیس برای حل کوتاه مدت معضل ترافیک در تهران اظهار داشت: ما سه درخواست را رسما به ستاد مقابله با کرونا در استان تهران و شورای ترافیک ارائه دادیم که شامل لغو منع تردد شبانه، اصلاح ساعات کاری و اصلاح ساعت طرح ترافیک بود. که مورد سوم یعنی تغییر در ساعت اجرای طرح ترافیک با هماهنگی شهرداری از فردا اجرا می گردد.
وی درباره این که آیا می توان امیدی به حل معضل ترافیک در تهران داشت یا خیر اظهار داشت: منظور از حل چیست، اگر منظور این است که تردد در تمامی معابر روان شود و بدون هیچ مشکلی بین دو نقطه از شهر جابجایی صورت بگیرد خب طبیعی است که این اینطور نخواهد شد و هیچ کجای دنیا نیز اینطور نیست، چون یکسری ساعات پیک ترافیک در هر شهر بزرگ و پرجمعیتی وجود دارد. مگر این که باردیگر خدای نکرده یک ویروس مانند کرونا همه گیر شود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: اما معتقدم این مساله قابل است، قابل حل از این نظر که ما بتوانیم ساعات پیک ترافیک را کاهش دهیم. یعنی بجای آنکه یک راننده چهار ساعت در ترافیک معطل شود، یک ساعت در ترافیک بماند و این مساله قابل انجام است.
وی افزود: در مجموع اگر وضع همین باشد و تصمیمات جدی در مورد ترافیک نگیریم، روزبه روز بر تعداد خودرو ها خودرو اضافه نماییم و اقدام مثبتی در حمل و نقل عمومی رخ ندهد، باید بگویم که ترافیک نه فقط حل نمی گردد بلکه حتی اوضاع بدتر هم می شود. اما اگر اقداماتی را که در گذشته انجام دادیم باردیگر ادامه دهیم و قوانین را اصلاح کرده و بازدارندگی آنرا افزایش دهیم، حمل و نقل عمومی شامل مترو و اتوبوس را تقویت نماییم. آنگاه می توان اظهار داشت که ترافیک تهران را حل کردیم.
حمیدی اضافه کرد: البته این حل شدن ترافیک به همان معنایی است که اشاره کردم، یعنی ساعات پیک ترافیک کمتر می شود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از ضرورت انجام یکسری تصمیمیات کوتاه مدت نیز آگاهی داد و اظهار داشت: در موضوع ترافیک علاوه بر تصمیمات طولانی مدت باید یکسری تصمیمات و اقدامات کوتاه مدت هم اتخاذ نماییم که تغییر ساعات طرح ترافیک، تنظیم ساعات بازگشایی و ساعات کار ادارات، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و... همچون آنهاست.
منبع:

1400/08/09
12:40:09
5.0 / 5
390
تگهای خبر: ثبت , دام , طب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک