وزیر كشور در جلسه مدیریت آلودگی هوا:

قرارگاه نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل تشکیل گردد

قرارگاه نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل تشکیل گردد وزیر کشور از تشکیل قرارگاهی برای پیگیری نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر شده قرارگاهی تشکیل گردد تا با سرعت بیشتری نوسازی ناوگان فرسوده را دنبال کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در آخر جلسه هماهنگی دستگاههای مسئول در مدیریت آلودگی هوا که در محل وزارت کشور انجام شد اظهار داشت: جلسه امروز مربوط به پیگیری اجرای قانون هوای پاک بود و این قانون با حدود ۱۲۳ تکلیف برای ۲۳ دستگاه تدوین شده است.
وی افزود: امروز با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست تعهدات هر یک از دستگاهها مورد بررسی مجدد قرار گرفت، تعدادی از تکالیف یا کامل اجرا نشده بود یا اصلا اجرا نشده؛ البته برخی نیز اجرا شده است. بی شک موضوع هوای پاک مساله ای اساسی برای سلامت و زندگی آرام مردم قلمداد می شود. پس در این نشست درباب برخورد فوری با برخی پدیده ها در موضوع آلودگی هوا بحث و تبادل نظر و قرار شد کارگروه اضطرار آلودگی هوا بصورت مرتب تشکیل جلسه داده و از اختیارات محدود کننده ای که در قانون پیش بینی شده استفاده نماید تا هوای بهتری داشته باشیم.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع مشکلات و محدودیت های فنی، بودجه ای و ساختاری در نوسازی ناوگان حمل و نقل اشاره نمود و اضافه کرد: مقرر شده قرارگاهی تشکیل گردد تا با سرعت بیشتری نوسازی ناوگان فرسوده را دنبال کند. بی شک در این امر باید با تامین منابع مالی سرعت بیشتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: در این نشست مسائل کلان تری نیز همچون حجم خودرو ها و سایر شرایطی که برای جلوگیری از آلایندگی هوا موثر است همچون موضوع سوخت مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم با پیگیری مستمر زمینه اجرا و تحقق اهداف قانون عملیاتی شود.
وی اشاره کرد: درصد قابل توجهی فرسودگی در ناوگان حمل و نقل وجود دارد که عدد آنرا تا ۴۰ درصد و گاهی بیشتر عنوان می کند. این فرسودگی در زمینه موتورسیکلت و خودرو و همین طور بازسازی واگن ها در زمینه مترو وجود دارد.
وحیدی درباب نوسازی ناوگان اتوبوسرانی نیز اظهار داشت: در برنامه داریم که پنج هزار دستگاه برای بازسازی هم اکنون قراردادش منعقد شده که سهم خوبی نیز برای تهران در نظر گرفته شده به گونه ای که دو تا سه هزار دستگاه به تهران داده خواهد شد البته نیاز تهران بیش از این است که در نوبت های دیگر نیز سهمیه به آن تعلق می گیرد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در ادامه سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز اظهار داشت: امروز نخستین جلسه ستاد آلودگی هوا به همت وزیر کشور تشکیل شد و در دولت جدید نیز ریل گذاری خوبی برای مقابله با آلودگی هوا انجام شده است. در این نشست وظایف دستگاهها مشخص شده و از این پس به همراه دستگاه قضا اجرای وظایف را بر طبق فاکتورهای آلایندگی و بهبود در وضعیت رصد می نماییم.
وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست اساسا دستگاه های بیست و سه گانه مرتبط در این عرصه را رصد و بازخواست می کند و این مساله را نیز به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد. در این نشست ارتقاء زیرساخت ها و همین طور مباحث در رابطه با نوسازی ناوگان حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفت و همین طور کارخانه های حاشیه شهرها نیز از این پس رصد و پالایش خواهند شد. امیدواریم با این رصد و پالایش شاهد بهبود وضعیت آلودگی هوا باشیم. نمی خواهم به عقب بازگردم ولی واقعا به وظایف عمل نکردیم و درصد پیشرفت کارها نیز مشخص است.1400/08/13
12:13:42
5.0 / 5
340
تگهای خبر: آلودگی , حفاظت , دام , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک