نوری:

شبکه شاد به مرحله بلوغ رسیده است

شبکه شاد به مرحله بلوغ رسیده است خرید و فروش حیوان خانگی: وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت ما، آماده حضور و یادگیری در فضای مجازی را نداشت اما حالا شبکه شاد به مرحله بلوغ رسیده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش از مرکز مانیتورینگ شبکه دانش آموزی شاد، در ساختمان اپراتور همراه اول، بازدید و از نزدیک در جریان روند کار این مرکز و نحوه خدمات دهی اپراتور همراه اول در شبکه شاد قرار گرفت.
وزیر آموزش و پرورش بعد از حضور در مرکز مانیتورینگ همراه اول و دریافت اطلاعاتی از عملکرد شبکه شاد اظهار داشت: در شرایطی که کرونا شایع شد و با تعطیلی مدارس مواجه شدیم شبکه شاد جایگزین بسیار خوبی بود که لازم است از زحمات مسؤولان اپراتور همراه اول قدردانی نماییم.
وی اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت جامعه ما، آماده حضور و یادگیری در فضای مجازی را نداشت اما با مسئولیت اجتماعی که همراه اول داشت این بستر برقرار شد و الان شبکه شاد به مرحله بلوغ رسیده است.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ما معتقدیم که این شبکه باید بصورت ترکیبی و همراه با آموزش حضوری بعد از کرونا و یا با کرونا ادامه پیدا کند و شاد می تواند بعنوان مکمل، یکی از ابزارها و روش های خوب برای کیفیت و سرعت یادگیری باشد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که چرا برای دانش آموزان استثنایی و استعدادهای درخشان، محتوایی در شبکه شاد گنجانده نشده است؟ اظهار داشت: محتوا را باید خود معلمان تولید کنند و نباید منتظر باشیم که از بیرون بیاید چونکه سفارشی می شود و شاید خوب نباشد.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: محتواهای دانش آموزی را باید معلمان و دانش آموزان بسازند و در دنیا هم همین گونه است اما در این خصوص، محتواهایی آماده شده است که همکارانم در سازمان پژوهش فعال اند و به تدریج در شبکه شاد بارگذاری خواهد شد.
نوری اظهار داشت: فرهنگیان و اولیاء با همکاری هم باید بتوانند معضلات بروز پیدا کرده در فضای مجازی را در امتداد اهداف تربیتی هدایت کنند و دانش آموزان را در مقابل فرصت های صحیح قرار دهند چونکه ما به سبب کنجکاوی دانش آموزان شاهدیم که اتفاقاتی در این بخش می افتد که باید غیر مستقیم ورود نماییم.
وزیر آموزش و پرورش افزود: چشم انداز ما از شبکه شاد این است که بتوانیم با بررسی چالش های این شبکه و بهره گیری از تجارب متخصصان فضای مجازی و آموزشی، بخش های مختلف این شبکه را ارتقاء داده و بتوانیم آنرا به جایگاهی برسانیم که ان شاء الله برای همیشه، ماندگار نماییم.
وی با اشاره به اهمیت محتوای آموزشی شبکه شاد، اظهار داشت: در مورد محتوی شبکه شاد باید محتوی های غیرضروری را حذف نماییم که فضای سرورها آزادتر شود و بتوانیم محتواهای مناسب را ذخیره نماییم.
نوری با تاکید بر اهمیت تولید و گسترش محتوای آموزشی از طرف معلمان و دانش آموزان، اظهار داشت: باید زمینه هایی را فراهم نماییم که محتوی تولید شده از طرف دانش آموزان و معلمان، بعد از بررسی و تأیید شورای مدرسه، در سطوح منطقه و استان، طبقه بندی شده و جهت استفاده دانش آموزان و معلمان، در شاد بارگذاری شود و در مواردی نیز بعد از بررسی و تأیید سازمان پژوهش، در اختیار مخاطبان در سطح کشور قرار گیرد.
شایان ذکر است، تاکنون، پیامرسان شاد، بیش از ۲۶ میلیون بار نصب شده است و بیش از ۶۰ میلیارد پیام و ۱۸ میلیون فایل آموزشی، بوسیله این شبکه، جابجا شده است. همین طور تعداد کاربران فعال روزانه شبکه شاد ۱۱ میلیون نفر، کاربران فعال هفتگی ۱۳ میلیون نفر و تعداد کاربران فعال ماهانه شبکه شاد، بیش از ۱۸ میلیون نفر است.
در شبکه دانش آموزی شاد، با پهنای باند حداکثر ۵۲۰ گیگابیت بر ثانیه، بصورت همزمان تعداد ۳میلیون و ۵۶ هزار و ۷۲۱ نفر فعالیت می نمایند.
منبع:

1400/12/01
23:23:27
5.0 / 5
224
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک