تمرکز زیاد جمعیت، صنعت و خودرو، مهم ترین علل آلودگی هوای پایتخت

تمرکز زیاد جمعیت، صنعت و خودرو، مهم ترین علل آلودگی هوای پایتخت به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران با تکیه بر بارگذاری بیش از اندازه آلاینده ها در پایتخت بعنوان عامل اصلی آلودگی هوا اظهار داشت: اقداماتی نظیر بهبود کیفیت سوخت بر کاهش آلودگی هوا موثر هستند اما نمی توانند بر بارگذاری بیش از اندازه غلبه کنند.شینا انصاری در گفت و گو با ایسنا درباره کاهش آلودگی هوا پایتخت با بالا رفتن کیفیت سوخت اظهار نمود: افزایش کیفیت سوخت بر کاهش آلودگی هوا بی تأثیر نیست. در کنار آن باید مدلهای حمل و نقلی هم به سمت حمل و نقل عمومی تغییر کند و از وسایل نقلیه شخصی کم تر استفاده گردد. اگر کیفیت سوخت بخصوص سوخت نفت گاز بهتر شود و گوگرد آن در حد مجاز باشد، می تواند بر کاهش آلودگی هوا بسیار موثر باشد.

وی ضمن اشاره به مولفه های متعدد موثر بر آلودگی هوا افزود: اشتباه است اگر فکر نماییم مشکل آلودگی هوای تهران فقط با افزایش کیفیت سوخت حل شدنی است بلکه بهبود کیفیت سوخت نفت گاز یکی از مولفه های بهبود کیفیت هواست.

انصاری درباره مهم ترین عامل آلودگی هوای تهران اظهار داشت: مهم ترین علت آلودگی هوا تمرکز زیاد جمعیت، صنعت و خودرو در پایتخت است یعنی ما بارگذاری بیشتر از ظرفیت محیط زیستی در کلانشهر تهران را شاهد می باشیم. هم اکنون ۴۶ درصد صنایع در وسعت محدود تهران متمرکز شده اند.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران افزود: این بارگذاری بیش از اندازه در تهران، بیشتر از توان اکولوژیک و محیط زیستی آن است و سبب شده حتی اگر استاندارد خودرو ها و کیفیت سوخت را ارتقا دهیم، باز هم آلودگی هوا وجود داشته باشد. هم اکنون روز به روز به جمعیت و تعداد خودرو ها در تهران افزوده می شود و هرچقدر هم تلاش نماییم، بازهم در شرایط وارونگی دما با آلودگی هوا مواجه گردید.

وی افزود: باوجود بارگذاری بیش از اندازه، اقداماتی مانند بهبود کیفیت سوخت، از رده خارج کردن خودرو های فرسوده و بهبود وضعیت صنایع می تواند روزهای ناسالم کلانشهر تهران را کم کند و شاهد روزهای سالم و پاک بیشتری در پایتخت باشیم.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران درباره تأثیر و سهم موتورسیکلت های کاربراتوری بر آلودگی هوای تهران اظهار نمود: شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران در سال ۱۳۹۶ مطالعاتی انجام داد و سهم هریک از وسایل نقلیه همچون موتورسیکلت ها، خودرو ها، اتوبوس ها و… را مشخص کرد.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره برگزاری نمایشگاه محیط زیست و حضور استارتاپ های محیط زیستی در آن اظهار داشت: برنامه هایی مانند نمایشگاه که در آن اقدامات محیط زیستی به معرض نمایش گذاشته می شود، از بعد آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و ترغیب سایر بخش ها مانند برخی صنایع برای پای کار آمدن و هم سو شدن با محیط زیست و پیاده سازی استانداردهای محیط زیستی موثر است.

وی اضافه کرد: اگر حضور حداکثری بخش های مختلف را در نمایشگاه شاهد باشیم، فعالیت استارتاپ ها هم می تواند در استفاده از فناوری های نوین و به روز برای پایش و کنترل آلودگی هوا و… تأثیر گذار باشد و با شرکت کشورهای دیگر در نمایشگاه بین المللی محیط زیست تجربه های خوبی کسب می شود.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور برخی شرکتهای خارجی و داخلی از تاریخ ۷ تا ۱۰ اسفندماه از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد. در این نمایشگاه محصولات متفاوت این صنعت عرضه خواهد شد.

منبع:

1400/12/04
10:09:32
5.0 / 5
386
تگهای خبر: آلودگی , دام , دما , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک