دادستان مركز گلستان مطرح كرد

انتقاد دادستان گرگان از عملکرد بانکها

انتقاد دادستان گرگان از عملکرد بانکها به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی گلستان دادستان مرکز گلستان از عملکرد بانکها به سبب عدم اجرای برخی مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید انتقاد نمود و اظهار داشت: مصوبات ستاد تسهیل دارای ضمانت اجرای قانونی می باشد و عدم اجرای آن سبب مسئولیت قانونی برای مدیران می شود.


محمود اسپانلو بامداد امروز در نشست شورای هماهنگی بانکهای گلستان، از آمادگی برای مساعدت با وصول مطالبات بانکی بدون نیاز به طی تشریفات قضایی در استان آگاهی داد و اظهار نمود: وصول مطالبات بانکی یکی از اشکالات و چالش های جدی نظام بانکی است پس پیگیری جدی وصول مطالبات در دستور کار ما قرار گرفت که البته تحقق آن به عزم شورای هماهنگی بانک ها هم بستگی دارد.
وی از راه اندازی قرارگاه عملیاتی برای وصول مطالبات بانکی در گلستان آگاهی داد و بیان کرد: در صورت معرفی چند کارشناس بانکی زبده از طرف شورای هماهنگی بانکهای استان آمادگی داریم قرارگاه عملیاتی برای وصول مطالبات بانکی را در دادسرای مرکز استان مستقر نماییم.
دادستان مرکز گلستان با اعلان اینکه در قرارگاه عملیاتی وصول مطالبات بانکی یک دادیار توانمند هم مستقر خواهد شد، تصریح کرد: همین طور در این قرارگاه با همکاری کارشناسان واحدهای تولیدی بدهکار خصوصاً واحدهایی که وام های کلان دارند به دادسرا دعوت و شیوه وصول مطالبات بانکها تعیین می شود و این امر نیاز به طرح دادخواست در دادگاه ها نیست.
اسپانلو از عدم اجرای برخی مصوبات ستاد تسهیل از طرف بانک ها انتقاد نمود و اظهار داشت: در حالی بانکها از اجرای این مصوبات طفره می روند که هنگام تصویب آن در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عضو هستند اما نه فقط به تصویب آن ایرادی نمی گیرند بلکه در مهلت قانونی یک ماهه برای اعتراض به این مصوبات هم اقدامی نمی کنند و بعد اعلام می کنند این مصوبات را اجرا نمی نماییم پس مصوبات بعد از تصویب بر زمین می ماند و تولیدکنندگان سردرگم و بلاتکلیف بین ستاد تسهیل و بانک ها سرگردان می شوند.
وی خطاب به بانکها اظهار داشت: مدیران در صورت غیرقانونی بودن درخواست ها و یا وجود معذوریت های قانونی شجاعانه نظرهای کارشناسی خودرا در جلسه های ستاد تسهیل بیان کنند برای اینکه بعد از تصویب، مصوبات ستاد دارای ضمانت اجرای قانونی می باشد و اجرا نکردن آن سبب مسئولیت قانونی برای مدیران می شود.
منبع:

1400/12/05
12:27:14
5.0 / 5
181
تگهای خبر: دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک