مدیركل بیمه سلامت استان خبر داد:

لرستان ۶۰۰۰ نابارور دارد

لرستان ۶۰۰۰ نابارور دارد لرستان مدیرکل بیمه سلامت لرستان اظهار داشت: طبق آمار ۶۰۰۰ زوج نابارور در استان داریم.


شاهدخت فتحی بیرانوند، در بازدید از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان، اظهار نمود: یکی از دغدغه های ما خانواده هایی هستند که با مشکل نازایی دست و پنجه نرم می کردند و رجوع می کردند که توان مالی نداریم که هزینه های درمان را بدهیم، علاوه براین هزینه اسکان و رفت وآمد به استانهای دیگر هم بود که بر دوش آنها سنگینی می کرد.
وی اظهار داشت: هم اکنون هر زوج طی سه دوره می تواند در مراکز دولتی و دانشگاهی تا ۹۰ درصد تعرفه دولتی استفاده نماید.
فتحی بیرانوند اضافه کرد: زوج های نابارور اگر به بخش خصوصی رجوع کنند می توانند از بالای ۹۰ درصد تعرفه غیردانشگاهی استفاده کنند، یعنی از تعرفه دولتی بالاتر است و سهم پرداختی ما بیشتر بوده و کمک بیشتری به مردم می شود.
مدیرکل بیمه سلامت لرستان، ادمه داد: این افراد چون نشان دار می شوند بسیاری از خدمات در چارچوب ۹۰ درصد می روند، یعنی اگر کسی خدمات سونوگرافی و پاراکلینیکی داشته باشد در فاز ۹۰ درصدی حساب می شود.
وی بیان نمود: هرچه هزینه ها پایین تر باشد زوج های بیشتری می توانند به این مراکز ناباروری رجوع کنند، البته باید اطلاع رسانی لازم هم صورت بگیرد.
فتحی بیرانوند، اظهار نمود: طبق آمار عرضه شده ۶۰۰۰ زوج نابارور در استان داریم که حدود ۳۵۰۰ نفر از آنها زوجین نازایی های اولیه هستند، که می توانیم به آنها پیامک بدهیم که هرکدام دفترچه بیمه ندارند برای دریافت دفترچه مجانی رجوع کنند و آزمایشات و اقدامات تشخیصی درمانی آنها هم در چارچوب تعرفه ۹۰ درصدی صورت گیرد که بتوانیم راحتتر خدمت نماییم.
مدیرکل بیمه سلامت لرستان اضافه کرد: بسیاری از این افراد سالیان زیادی است که به خاطر هزینه های بالای درمان همچنین مانده اند.
وی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی پیگیر کار بوده و تعهد دارد، امیدواریم بتوانیم تا وقتی که در مسند هستیم قدمی برای استان برداریم.
منبع:

1401/03/11
22:49:45
5.0 / 5
111
تگهای خبر: بیمه , خدمات , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک