در دیدار با سفیر فرانسه مطرح شد؛

سلاجقه: محیط زیست ایران تحت تاثیر تحریم های ظالمانه است

سلاجقه: محیط زیست ایران تحت تاثیر تحریم های ظالمانه است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در زمینه محیطزیست کشور ما دستخوش تحریم های ظالمانه ای است که استکبار جهانی به ما تحمیل می کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان حفاظت محیطزیست، علی سلاجقه در دیدار با سفیر فرانسه در ایران ضمن ابراز خرسندی از این میزبانی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات بسیار گسترده ای در حوزه مسائل زیست محیطی انجام داده و یا درحال برنامه ریزی کلان در سطح بین المللی است.
وی همین طور گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه محیط زیست را تشریح و اشاره کرد: مقوله محیط زیست در کشور ما دستخوش تحریم های ظالمانه ای است که استکبار جهانی به ما تحمیل می کند و از دولت فرانسه می خواهیم به عنوان رییس دوره ای اتحادیه اروپا در ایجاد تعامل سایر کشورها با ایران در موضوع محیط زیست همکاریهای لازم را به عمل آورد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، تحریم های ظالمانه غرب را مانعی در راه برنامه های زیست محیطی کشورمان دانست و خواهان حل این تحریم ها و ایجاد شرایط لازم برای دریافت کمک های مالی بین المللی برای اجرای طرح های محیط زیستی در ایران شد.
وی همین طور یکی دیگر از اثرات تحریم های ظالمانه غرب مقابل ملت ایران را جلوگیری از انتقال تجهیزات و فناوری های محیط زیستی از قبیل ایستگاه های سنجش آلودگی ها برشمرد.
معاون رییس جمهوری در ادامه این جلسه به موضوع معضل گرد و غبار اشاره نمود و اظهار داشت: طوفان های گردوغبار و تأثیر این معضل زیست محیطی بر اتحادیه اروپا ضرورت همکاریهای بین المللی و منطقه ای را دوچندان کرده است و همه کشورها باید دراین زمینه نقش سازنده ای داشته باشند.
سلاجقه به ظرفیت بسیار بالایی که ایران در زمینه های مختلف همچون تغییر اقلیم، انرژی های تجدید پذیر، تنوع زیستی دارد، اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه ایران، شرایط متنوع اقلیمی و تنوع زیستی گسترده ای دارد و این ظرفیت می تواند در موضوع تبادل اطلاعات و دانشجویان نقش بهادار ای ایفا کند.
ایجاد شرایط پیوستن ایران به توافقنامه پاریس با رفع تحریم ها
در این دیدار، فیلیپ تیبو سفیر فرانسه در ایران با تحسین دستاوردهای ایران در زمینه محیط زیست، اشاره کرد: از آنجا که سابقه همکاری ایران و فرانسه عقبه تاریخی زیادی دارد، امیدواریم این جلسه مقدمه ای برای توسعه همکاریهای دوجانبه در موضوعات مختلف ازجمله در زمینه محیط زیست باشد.
سفیر فرانسه در ایران با تاکید بر ضرورت همگرایی و اقدام جهانی برای اجرای برنامه های تغییر اقلیم گفت: امیدواریم با کاهش و رفع تحریم ها ظرفیت پیوستن ایران به توافقنامه پاریس هر چه زودتر فراهم گردد.
در این دیدار دو طرف بر ضرورت توجه به محیط زیست در قاب جهانی تاکید و خاطرنشان کردند مساله محیط زیست، مساله ای جهانی است و باید تمام کشورها نسبت به این مساله توجه بیشتری داشته باشند.منبع:

1401/03/25
23:45:31
5.0 / 5
105
تگهای خبر: آلودگی , اقلیم , انرژی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک