سرپرست دادسرای عمومی تهران تاكید كرد:

پلمب و تعطیلی املاک پر خطر در صورت عدم توجه به ایمن سازی

پلمب و تعطیلی املاک پر خطر در صورت عدم توجه به ایمن سازی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی در بیستمین جلسه کمیته ایمنی بر اجبار مالکان از راه مکاتبه دادستانی، پیگیری و دستور مراجع قضایی برای ایمن سازی ساختمان های محدوده تاکید شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بیستمین جلسه کمیته ایمنی با حضور بنی حسینی، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۸، محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه۱۳، مدیر منطقه ۶ آتشنشانی و تعدادی از معاونان و مدیران در محل سالن کنفرانس ساختمان ستادی برگزار گردید.

معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۸ در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای حل معضل ساختمان های ناایمن و ورود مراجع قضایی برای رفع این مشکل خواهان اولویت بندی ساختمان های ناایمن در سه رده بسیار خطرناک، خطرناک و ناایمن و رفع موارد نا ایمن آن در بازه زمانی مشخص شد.

او با تکیه بر تعیین دقیق شاخصهای املاک پر خطر اضافه کرد: سازمان آتش نشانی برای هر ساختمان متناسب با خصوصیت های آن دستورالعملی را تنظیم و ابلاغ کند و درصورتیکه بنابه نظر سازمان آتش نشانی و شهرداری که مسئول اصلی در این حوزه هستند، پلمب و تعطیلی محل لازم و ضروری باشد؛ مراتب را گزارش کنند.

محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه۱۳ هم با اشاره به اینکه ۶۵ جلسه کمیته ایمنی پارسال در نواحی چهار گانه برگزار شده که ۱۵۷ مصوبه به همراه داشته است، اضافه کرد: ۵۷۳ ابلاغیه و اخطاریه برای دانشگاه ها، مدارس، اماکن عمومی، خصوصی و درمانی صادر گردیده است.

شهردار منطقه ۱۳ اظهار داشت: عدم اجبار قانونی و ضمانت اجرا جهت رفع خطر توسط مالکان همچون مشکلات موجود در بحث ایمن سازی اماکن و ساختمان های منطقه است که امید می رود با همکاری دادستانی این امر تسهیل شود.

شهردار منطقه۱۳ در مورد وضعیت گودهای رها شده و تاور کرین های سطح منطقه اضافه کرد: برای مالکان پروژه های درحال ساخت، اخطا هایی صادر گردیده است که این مورد هم نیازمند حمایت قضایی است.

احمدی اضافه کرد: در صورت عدم تمکین مالکان به ایمن سازی املاک، با صدور دستور قضایی تعطیلی و پلمب اماکن ناایمن با جدیت انجام می شود.
منبع:

1401/03/31
23:02:54
5.0 / 5
67
تگهای خبر: آتش , آتش نشانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک