کاهش 30 درصدی قیمت اقلام میادین میوه و تره بار با اجرای طرح خرید مستقیم از کشاورزان

کاهش 30 درصدی قیمت اقلام میادین میوه و تره بار با اجرای طرح خرید مستقیم از کشاورزان خرید و فروش حیوان خانگی: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران جزئیات طرح حذف واسطه و خرید مستقیم محصولات میادین میوه و تره بار از کانون های تولید را شرح داد.


به گزاشر ایسنا، ایوب فصاحت درباره حذف واسطه و خرید مستقیم اقلام مورد نیاز میادین میوه و تره بار از کشاورزان، بیان نمود: بیشتر از سه ماه می شود که این سازمان در کانون های تولید حضور پیدا کرده تا از راه خرید مستقیم، واسطه به حداقل برسد. تأمین مستقیم محصولات از کانون های تولید، الگوی جدیدی است که به کاهش حضور دلال ها در این صنف منجر خواهد شد.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ضمن اشاره به مذاکره مستقیم این سازمان با شرکتهای تولیدی برای حذف دلال و واسطه، اظهار داشت: این مذاکرات شروع شده و در حال حاضر به الگوی خرید مستقیم محصول از کشاورزان رسیده ایم تا شرکتهای تولیدی به صورت ۵۰-۵۰ورود پیدا کنند و درنهایت محصولات در میادین میوه و تره بار عرضه شوند.
فصاحت در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه چه محصولاتی به صورت مستقیم از تولید کنندگان خریداری خواهد شد، اظهار داشت: برای حذف واسطه حداقل ۱۰ محصول نظیر گوشت، سیفی جات پرمصرف، خیار، گوجه فرنگی، پیاز، سیب زمینی، تخم مرغ، گوشت مرغ و... به نتیجه رسیده ایم و کار اجرایی آن شروع شده است. مرحله اجرایی این اقدام تا ۶ ماه نخست سال جاری به اتمام می رسد و حدود هفت محصول به صورت مستقیم خریداری خواهد شد.
ایشان در ادامه افزود: محصولات در تمامی میادین عرضه نمی گردد، بلکه ابتدا به صورت آزمایشی در تعدادی میادین کار اجرا می شود و سپس به کل میادین سطح شهر تسری می یابد. حدود هفت میدان میوه و تره بار در جنوب و شمال شهر برای اجرای این اقدام مدنظر قرار داده شده است. میادین از جنوب و شمال شهر انتخاب شده اند تا در مطالعات آینده، اثرات اجتماعی و فرهنگی آن بررسی شود.
فصاحت با طرح پرسشی مبنی براینکه خرید مستقیم محصولات از کشاورز و تولید کننده چه میزان بر کاهش قیمت اقلام اثر دارد، توضیح داد: این مورد بستگی به نوع محصولات دارد. امکان دارد که قیمت یک سری از محصولات یک سوم یا نصف قیمت در میادین توزیع شود. حداقل کاهشی که میتوان از اجرای این طرح انتظار داشت، ۲۰ تا ۳۰ درصد است. کاهش قیمت محصولات از راه حذف واسطه و خرید مستقیم بستگی به نوع محصولات دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان نمود: اگر به صورت مستقیم از کشاورز و تولید کننده محصولی خریداری شود، اثر قابل توجهی بر کاهش قیمت محصولات دارد. این مورد نظیر سیستم تنظیم کننده بازار در کل شهر تهران و کشور عمل می کند. زمانی که اطلاعات تولیدکنندگان و کشاورزان در اختیار سازمان قرار گیرد، میتوان محصولات متنوعی را با یک سوم قیمت خریداری و ارائه کرد.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به اینکه تصور کنید اگر میادین میوه و تره بار وجود نداشته باشند، هزینه محصولات به چه میزان خواهد بود، اظهار داشت: در حال حاضر محصولات موجود در میادین ۴۰ درصد پایین تر از سطح شهر، توزیع می شوند اما در صورت نبود این میادین، قیمت فروش برخی از محصولات دو برابر می شد یعنی دو برابر قیمت فعلی، اقلام به دست مردم می رسید.
براساس اعلام سایت شهر، فصاحت در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: یک زمانی، ورود میادین میوه و تره بار برای عرضه کالاها سبب نصف شدن قیمت محصولات می شد. اما تبانی در حوزه دلالی سبب شده تا قیمت اجناس همراستا با شرایط تغییر و افزایش یابد. امیدواریم با اجرای طرح مذکور درنهایت قدرت خرید شهروندان بیشتر شود.
منبع:

1401/04/06
12:09:30
5.0 / 5
173
تگهای خبر: تخم مرغ , خرید , دام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک