وزش باد شدید و رگبار باران در نقاط مختلف کشور

وزش باد شدید و رگبار باران در نقاط مختلف کشور رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید و رگبار باران در نقاط مختلف و ورود توده گرد و خاک به غرب کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط کشور اظهار نمود: امروز(۱۸ مردادماه) در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی مناطق استانهای گیلان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، شمال سمنان و ارتفاعات استانهای تهران، البرز، سمنان و شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد که بارش در گلستان و شمال خراسان شمالی دارای شدت بیشتری است.

وی اضافه کرد: چهارشنبه(۱۹ مردادماه) در بعضی مناطق گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال سمنان، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات تهران و البرز در بعضی ساعات خصوصاً ساعات بعدازظهر و اوایل شب بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. امروز و فردا در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بعضی مناطق چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان، شرق لرستان، غرب اصفهان، غرب فارس و جنوب مرکزی رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا پنجشنبه و جمعه(۲۰ و ۲۱ مردادماه) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. شنبه (۲۲ مردادماه) در بیشتر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف حاکم خواهد بود.

وی افزود: طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور، خصوصاً منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک رخ می دهد. همین طور امروز و فردا در بعضی مناطق استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز شرقی و مرکزی و بخش هایی از شرق، شمال شرق و مرکز کشور، پنجشنبه و جمعه در بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور و شرق کرمان، در بعضی ساعات سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت که خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی از این مناطق انتظار می رود.

ضیاییان اضافه کرد: طی دو روز آینده، شکل گیری توده گردوخاک بر روی کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به بخش هایی از استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز دریای خزر و از امروز تا شنبه شرق دریای عمان مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۹ مردادماه) صاف تا قسمتی ابری و وزش باد از پس از ظهر نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۲۰مردادماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا ( ۱۸ و ۱۹ مردادماه) اهواز با دمای ۵۱ و۵۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای ۱۴ و ۱۲ درجه سانتیگراد و زنجان با دمای ۱۴ سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/05/18
11:25:26
5.0 / 5
208
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک