برنامه وزارت بهداشت برای مکمل یاری آهن و اسیدفولیک در مدارس

برنامه وزارت بهداشت برای مکمل یاری آهن و اسیدفولیک در مدارس خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، جزئیات برنامه مکمل یاری در مدارس را شرح داد.


دکتر مصطفی رضایی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با جزئیات نحوه هزینه کرد بخشی از ۱۱هزار میلیارد تومان درآمد وزارت بهداشت از محل مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: بخشی از درآمد صرف خرید مکمل ها و ویتامین ها می شود و به جهت اینکه هزینه تهیه مکمل های دارویی برایمان کمتر باشد، سیاست وزارت بهداشت خرید متمرکز است؛ چونکه اگر قرار باشد تمامی شبکه ها از واسطه ها خرید کنند، بخش قابل توجهی از اعتبارات باید صرف خرید مکمل شود.
وی ادامه داد: در بحث خرید مکمل ها و سایر مواد مصرفی در شبکه بهداشتی مانند وارنیش فلوراید و... خرید متمرکز انجام می دهیم؛ به این صورت که با شرکتهای تولیدی وارد مذاکره شده و بسته به نیاز ارزیابی شده، خرید می نماییم.
او تصریح کرد: خوشبختانه نخستین بخشی که به شکل متمرکز درحال خرید آن هستیم، احیانا ماه آینده توزیع خواهد شد. بسته به نیاز هر منطقه، خریدهای ما توسط خود شرکت دارویی به بخش مورد نظر منتقل می شود.
وی در رابطه با وضعیت مکمل یاری در مدارس شهری و روستایی بعد از حدود دو سال آموزش غیرحضوری در زمان کرونا، اظهار نمود: تمام تلاش ما تهیه مکمل ها است تا بر مبنای برنامه های از پیش تعیین شده در اختیار مدارس قرار گیرد و مشکل خاصی در این حوزه نداریم. در مدارس اندکی نگران نحوه ی استفاده داروها هستیم و این که دانش آموزان آموزش درستی برای مصرف مکمل بگیرند که این هم کار مشترکی بین دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با وزارت آموزش و پرورش است که در حال انجام است تا مکمل ها بعد از تحویل به دانش آموز به درستی مصرف شوند.
رضایی درمورد مکمل هایی که در مدارس به دانش آموزان عرضه می شود، خاطرنشان کرد: قرص آهن+اسیدفولیک یکی از مکمل هایی است که عرضه می شود؛ چونکه از شایع ترین مشکلاتی که نوجوانان ما دارند بحث کم خونی است و این مکمل می تواند بخش قابل توجهی از این مشکل را برطرف کند. البته اگر کم خونی درمان نشود می تواند مشکلات بسیار زیادی حتی در بحث یادگیری و سلامت دانش آموزان ایجاد نماید که طرح مکمل یاری در مدارس با هدف کاهش این دست مشکلات اجرا می شود.
منبع:

1401/07/25
09:04:27
5.0 / 5
339
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , خرید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک