سازمان هواشناسی پیش بینی كرد:

آغاز موج جدید بارش ها از دهه سوم بهمن ماه

آغاز موج جدید بارش ها از دهه سوم بهمن ماه خرید و فروش حیوان خانگی: تهران- سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور از آغاز موج جدیدی از بارش ها از دهه سوم بهمن ماه در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: از دهه سوم بهمن ماه انتظار بارش های بالاتر از حد طبیعی را در غالب مناطق كشور داریم و در دهه اول اسفندماه این بارش ها كماكان ادامه می یابد.


مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار نمود: بارش ها در همه مناطق كشور بخصوص مناطق جنوب، غرب، جنوب غرب، مركز، شمال كشور و بخصوص دامنه زاگرس بالاتر از سطح نرمال خواهد بود.
وی در مورد حد نرمال بارش ها توضیح داد: عدد نرمال؛ به میانگین بارش ها طی 20 سال قبل گفته می گردد.
براساس پیش بینی ها، از 13 تا 21 بهمن ماه بارش ها چشمگیر نبوده و با كمبود بارش ها در تمام مناطق كشور مواجه خواهیم بود.

** وضعیت كنونی آب و هوایی كشور
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: طی دو سه روز آینده در غالب مناطق كشور جوی پایدار و آرام خواهیم داشت كه پیامد آن انباشت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیتی مانند تهران، كرج، اصفهان، مشهد و سایر شهرهای پرجمعیت و صنعتی خواهد بود.
حقیقت اضافه كرد: همینطور روند تدریجی دمای هوا را در غالب مناطق كشور پیش بینی می نماییم كه این مساله بخصوص برای مناطق و جاده های كوهستانی كشور كه انباشت برف دارند، بسیار حائز اهمیت است زیرا با گرم شدن هوا خطر سقوط بهمن بخصوص در جاده ها و گردنه های كوهستانی و برفگیر افزایش می یابد كه باید مورد توجه عموم مردم و راهداری های این مناطق قرار گیرد.
وی درمورد مناطق مركزی و شرقی خلیج فارس هم اظهار داشت: در اوایل وقت دوشنبه با عنایت به این كه وزش باد در این مناطق زیاد است، دریا مواج خواهد بود كه باید مورد توجه صیادان قرار گیرد.

** گرمترین و سردترین نقاط كشور/ وضعیت هوای تهران
كارشناس هواشناسی اظهار داشت: روز گذشته گرمترین نقطه كشور منطقه راسك در استان سیستان و بلوچستان با 28 درجه بالای صفر و پس از آن میناب با دمای 27 درجه بالای صفر بود.
حقیقت اضافه كرد: امروز بامداد سردترین نقطه كشور فامنین در شمال شرق استان همدان با منفی 18 درجه زیر صفر و پس از آن خیرآباد با 17 درجه زیر صفر و استراباد هم در آذربایجان شرقی منهای 15 درجه بود.
حقیقت اضافه كرد: دمای روز گذشته تهران هفت درجه و امروز بامداد هم كمینه دمای تهران منهای یك بود.
وی ادامه داد: برای تهران هم پیش بینی كرده ایم كه در دو سه روز آینده آسمان صاف و غبارآلود باشد، بیشینه امروز آن به عدد هفت، فردا به هشت و در دو روز آینده به عدد 9 می رسد.

** وضعیت هوای كشور از نظر آلاینده ها/ هوای امروز تهران برای گروه های حساس ناسالم
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور درمورد وضعیت هوای استان های مختلف كشور از نظر آلاینده های جوی توضیح داد: انباشت آلاینده ها به تدریج نسبت به روزهای گذشته در بیشتر مناطق كشور در حال افزایش می باشد.
حقیقت اظهار داشت: هوای امروز تهران برای تمام گروه های حساس ناسالم است؛ اگر میزان آلاینده ها بین 100 تا 150 باشد، برای گروه های حساس ناسالم می باشد و بالای 150 برای تمام گروه ها ناسالم می گردد. درحال حاضر میزان آلاینده های تهران بالای 150 است.
وی ادامه داد: از روزهای قبل انباشت تدریجی آلاینده ها را داشته ایم و امروز با عنایت به آغاز هفته، تردد در شهرها بیشتر شده و كارخانه ها هم كار خویش را آغاز می كنند كه در نتیجه، انباشت آلاینده ها ادامه یافته و به تدریج بیشتر می گردد.
حقیقت ادامه داد: انباشت آلاینده ها بخصوص در شهرهای پرجمعیت مانند تبریز، مشهد، اصفهان و كرج به علت سكون هوا، بیشتر شده در نتیجه در ایام آینده با آلودگی مواجه خواهند شد.
علمی**1834
خبرنگار: ناهید شفیعی **انتشار: محتشمی پور


1396/11/14
16:01:27
5.0 / 5
4774
تگهای خبر: آب , بارش , دام , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک