چشمه علی هنوز خشك است

چشمه علی هنوز خشك است خرید و فروش حیوان خانگی: رییس اداره محیط زیست شهرستان ری با تاكید بر اینكه پیگیر وضعیت چشمه علی ازطریق سازمان میراث فرهنگی هستیم، اظهار داشت: با وجود وعده مسئولان مترو برای بازگشت آب به چشمه علی، متاسفانه این چشمه هنوز خشك است.زهره عبادتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه با احداث تونل خط ۶ مترو - حد فاصل دولت آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) - مسیر رگه های آب چشمه علی تغییر پیدا كرد و چشمه خشك شد، اظهار نمود: چشمه علی اثر هشت هزار ساله ای است كه زیرنظر سازمان میراث فرهنگی مدیریت می گردد و اداره محیط زیست شهرستان ری هم وضعیت چشمه علی را از میراث فرهنگی و شورای شهر پیگیری می كند.

وی افزود: قرار بود تا ۱۵ تیرماه یعنی ۹ روز پیش آب به چشمه علی بازگردد و آبگیری شود ولی متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده است و ما با استفاده از میراث فرهنگی درحال پیگیری چرایی این مورد هستیم.

رییس اداره محیط زیست شهر ری در ادامه اظهار داشت: تاجایی كه به ما اطلاع داده شده، مقرر است كه امروز (۲۴ تیرماه) ماه جلسه ای با حضور دستگاه های مربوطه تشكیل و بررسی شود كه چرا چشمه علی هنوز خشك است.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دلاور بزرگ نیا - مدیر اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران- هم در این باره گفته است: هنوز كارشناسان مترو ما را ناامید نكرده اند اما متاسفانه حرفی كه زده اند تا امروز عملی نشده است. میراث فرهنگی به مشاور علمی مترو و كارشناسان آن كه از اساتید ممتاز و تراز اول هستند، اعتماد كرده است و توضیحات داده شده برای احداث مترو از نظر فنی كاملا قانع كننده به نظر می رسید اما نمی دانم چرا هنوز آب به چشمه علی برنگشته است.

شناسایی واحدهای آلاینده آبی

عبادتی در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره به مسیر فاضلاب در ناحیه شهرداری ناحیه ۶ منطقه ۲۰ خاطرنشان كرد: این فاضلاب از سمت شمال تهران جریان پیدا می كند و در نهایت از سمت شرق وارد شهر ری می گردد. اداره محیط زیست شهر تهران و اداره محیط زیست شهرستان ری در حال شناسایی واحدهای آلاینده ای آبی هستند كه فاضلاب آن ها به این مسیل ریخته می گردد. ولی در كنار این كار لازم است شبكه های جمع آوری و تصفیه فاضلاب هم تكمیل شوند.

وی در انتها اظهار داشت: امیدواریم تا دو ماه آینده گزارش تكمیلی و وظایف نهادهای مختلف در این باره تهیه و تعیین شود.

گفتنی است در آخرین تهرانگردی احمد مسجد جامعی -عضو شورای شهر تهران- از ناحیه ۶ منطقه ۲۰ شهرداری، ساكنان منطقه اعتراض های زیادی نسبت به بوی بد مسیل فاضلاب و مشكلات بهداشتی آن داشتند.
1397/04/24
14:24:16
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک