فرمانده ناجا عنوان كرد

شرط بازگشایی مرز خسروی در اربعین، گزارشی درباره آتش زدن هورالعظیم توسط عراقی ها نرسیده است

شرط بازگشایی مرز خسروی در اربعین، گزارشی درباره آتش زدن هورالعظیم توسط عراقی ها نرسیده است خرید و فروش حیوان خانگی: فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی خود برای بازگشایی مرز خسروی در اربعین در صورت تامین امنیت از جانب طرف عراقی اطلاع داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری در حاشیه دیدار با رئیس پلیس مرزبانی كشور عراق كه بامداد امروز در هتل فردیس ناجا برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره امنیت مرزهای مشترك میان ایران و عراق اظهار داشت: در این دیدار درباره امنیت مرزهای مشترك و اشراف بر تحركات گروه های تروریستی در طول مرزها تبادل نظر صورت گرفت و كشور عراق هم آمادگی خویش را برای ارتقای امنیت در مرزهای مشترك اعلام نمود.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون هم وضعیت امنیتی در مرزهای مشترك میان دو كشور مطلوب است، خاطرنشان كرد: البته تحركات كمی از جانب برخی ضد انقلاب و اشرار در مرزها بوده كه خوشبختانه خنثی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینكه در این دیدار درباره تبادل تجربیات میان پلیس دو كشور و برگزاری دوره های آموزشی هم موضوعاتی عنوان شد، تصریح كرد: ما اعلام كردیم كه این آمادگی را داریم تا دوره های آموزشی برای پلیس مرزبانی كشور عراق برگزار نماییم و تجربیات خویش را هم به آنان انتقال داده ایم.

سردار اشتری در پاسخ به سوالی درباره اینكه آیا پلیس ایران نیرویی را برای تأمین امنیت عراق به این كشور اعزام خواهد نمود یا خیر؟ اظهار نمود: در گذشته هم بحث تبادل تجربیات و آموزش ها را داشتیم و هم اكنون هم این آمادگی را داریم تا تعدادی از نیروهای كشور عراق هم به ایران اعزام شده و تحت آموزش قرار بگیرند و اگر آنها هر كمكی از ما بخواهند ما آماده همكاری با این كشور هستیم.

وی درباره اعزام نیروی پلیس به این كشور هم اظهار داشت: این مورد بستگی به نیاز طرف عراقی دارد اما ما در همه زمینه ها آماده همكاری با این كشور هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی درباره برگزاری مراسم اربعین حسینی و اقدامات انجام شده در این خصوص خاطرنشان كرد: در این دیدار، درباره راهپیمایی اربعین بحث و تبادل نظر شده و هماهنگی هایی هم صورت گرفت و امسال هم این آمادگی را داریم كه برای برگزاری هر چه باشكوه تر راهپیمایی اربعین اقدامات خویش را انجام دهیم. البته امیدواریم كه تسهیلات هم از جانب طرف مقابل برای تردد امن و راحت زائران همچون سال های گذشته صورت گیرد.

سردار اشتری درباره اینكه آیا مرز خسروی برای تردد بازگشایی خواهد شد یا خیر؟ اظهار نمود: ما هم سال قبل و هم امسال اعلام كردیم كه برای بازگشایی این مرز آمادگی داریم. اما بازگشایی آن بستگی به این دارد كه طرف عراقی هم بتواند برای تامین امنیت تردد زائران اقدامات خویش را انجام دهد و اگر این امر صورت بگیرد، مرز خسروی باز خواهد شد، البته وزارت خارجه و وزارت كشور عراق هم باید با دستگاه دیپلماسی كشورمان هماهنگی هایی را انجام دهند و در صورتیكه مبحث به نتیجه برسد، حتما نسبت به عرضه خدمات زائران در مرز خسروی اقدام خواهیم كرد.

وی درباره اقدامات گروه های تروریستی و ضد انقلاب در مرزهای مشترك با ایران و عراق اظهار داشت: به این گروهك ها، اشرار و خرابكارها اثبات شده كه هر گاه بخواهند تحركاتی در مرز داشته و اقدام به ایجاد ناامنی كنند، با برخورد قاطع پلیس روبرو خواهند شد و با اقتدار با آنان برخورد می گردد.

فرمانده نیروی انتظامی درباره ادعایی كه به تازگی درباره عمدی بودن آتش سوزی هورالعظیم از جانب كشور عراق مطرح گردیده است هم اظهار داشت: تا این لحظه هیچ گزارشی در مورد آتش زدن هورالعظیم توسط عراقی ها به ما نرسیده است.
1397/05/21
13:24:45
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: آتش , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک