شهردار تهران:

قدرت انتخاب در حمل و نقل از شاخص های زیست پذیری است

قدرت انتخاب در حمل و نقل از شاخص های زیست پذیری است خرید و فروش حیوان خانگی: تهران - شهردار تهران با اشاره به اینكه وجود انواع مختلف حمل و نقل(تاكسی، مترو، دوچرخه و...) یكی از شاخص های زیست پذیری است اظهار داشت: شهروندان باید در انتخاب آنها حق و قدرت انتخاب داشته باشند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا سیدمحمدعلی افشانی روز سه شنبه در آیین افتتاح طرح پلیس دوچرخه سوار و هم ورود پنج هزار دوچرخه هوشمند اشتراكی در پایتخت اضافه كرد: داشتن قدرت انتخاب در حمل و نقل عمومی یكی از اولویت های شهرداری تهران است و دوچرخه هم بعنوان یكی از مدلهای حمل و نقل مورد توجه قرار دارد.
وی با اشاره به آغاز طرح دوچرخه های هوشمند اشتراكی اظهارداشت: یكی از موضوعات مهم در اجرای طرح ها توسعه آنهاست چه بسا كه اگر طرحی امروز آغاز شود اما خوب توسعه پیدا نكند 10 سال عقب می افتد.
افشانی تصریح كرد: عادت كرده ایم كارهای بزرگ را با حجم آنها ببینیم نه اهمیت شان و اگر در پروژه ای آهن بود آن را به پروژه هایی كه در آن انسان وجود دارد ترجیح دهیم.
وی خاطرنشان كرد: باید بین انسان و آهن، انسان را انتخاب نماییم.
شهردار تهران با اشاره به اینكه نخستین اجبار حكمروایی خوب، حاكمیت قانون برای گام برداشتن به سمت توسعه است اظهار داشت: جوامع بشری با چگونگی رعایت قانون در مبحث حمل و نقل قضاوت می شوند.
وی با اشاره به اینكه فرهنگ ما آمیخته از فرهنگ ایرانی، اسلامی و صنعتی است اضافه كرد: یكی از دستاوردهای انقلاب صنعتی، قانون است.
شهردار تهران با اشاره به اینكه با ورود ماشین، ماهواره و اینترنت فرهنگ استفاده از آنها هم تولید می گردد تصریح كرد: اگر می خواهیم در حوزه دوچرخه موفق شویم باید قانون آن را هم رعایت نماییم.
افشانی با اشاره به اینكه عده ای فكر می كنند اگر قانون را رعایت نكنند سود می برند، رعایت قانون را یكی از پیش نیازهای موفقیت طرح دوچرخه های هوشمند ذكر كرد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت و لزوم استقرار سیستم مدیریت كیفیت اظهارداشت: زمانی كه معاون عمرانی وزیر كشور بودم تاكسیرانان در اعتراض به تاكسی های اینترنتی تجمع كرده بودند كه طی جلسه ای به آنها اعلام كردم دستاوردهای انقلاب صنعتی تحمیلی است و شما هم باید وارد این فضا شوید و از دستاوردهای آن بهره بگیرید.
شهردار تهران با تاكید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی خاطرنشان كرد: اگر این كار(طرح دوچرخه های اشتراكی) توسط شهرداری انجام می شد از آن حمایت نمی كردم.
وی با تاكید بر نقش ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه در كاهش ترافیك و آلودگی هوا اظهار داشت: مردم حق دارند هوای سالم استنشاق كنند و این به معنای احترام گذاشتن به حقوق انسان هاست.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا مدیر واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاك سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران هم در این مراسم با عنایت به حضور شهردار پایتخت در جلسات هیات دولت از وی درخواست نمود برای پشتیبانی از حمل و نقل پاك، دوچرخه از فهرست كالاهای لوكس خارج شود.
یعقوب آزاده دل اظهارداشت: با عنایت به گران شدن خودرو قرارگرفتن دوچرخه در لیست كالاهای لوكس اتفاق خوبی برای دوچرخه نیست.
وی با اشاره به اینكه كسب و كار مربوط به دوچرخه در حال لطمه خوردن است اضافه كرد: دوچرخه سواری باید در همه شهرهای ایران توسعه یابد.
مدیر واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاك خطاب به افشانی و سردار رحیمی تصریح كرد: با عنایت به فعالیتم در شبكه های اجتماعی زمان مدیریت محمدباقر قالیباف و محمدعلی نجفی از آنان درخواست كردم با دوچرخه سفر كنند و الان هم از شما می خواهم با دوچرخه در سطح شهر تردد كنید.
وی با اشاره به اینكه همواره اعمال سلیقه به چالش هایی برای دوچرخه سواری تبدیل می گردد از ممنوعیت دوچرخه سواری در بوستان های پایتخت انتقاد نمود.
آزاده دل با اشاره به اینكه مزایای استفاده از دوچرخه بخصوص در شهرها بر هیچكس پوشیده نیست اظهارداشت: توسعه این طرح نیازمند حمایت های شهرداری تهران است.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا طرح پلیس دوچرخه سوار با همكاری نیروی انتظامی و شهرداری تهران اجرایی شده است و در قالب آن ماموران پلیس با استفاده از دوچرخه به انجام ماموریت خود می پردازند.
به گفته سردار حسین رحیمی فرمانده پلیس تهران بزرگ، مامور پلیس دوچرخه سوار ماموریت تعقیب و مراقبت ندارد بلكه انجام وظیفه آن در بلوك و محدوده مشخص برپایه شرح وظایف مشخص تعیین شده است.


**جزییات طرح دوچرخه های اشتراكی
معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران طرح استفاده از دوچرخه های هوشمند را با همكاری یك شركت تامین كننده این نوع دوچرخه ها به منظور استفاده شهروندان اجرا كرده است.
این دوچرخه ها با عنوان دوچرخه های بی دود هم اطلاق می شوند كه متقاضیان جهت استفاده از آن باید با استفاده از سایت bdood.ir اپلیكیشن موردنظر را دانلود و حق عضویت را پرداخت كنند.
محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران پیشتر گفته بود كه مطالعات اجرای طرح دوچرخه های هوشمند از یك سال و نیم گذشته شروع شده است.
وی استفاده از این طرح را فرصت مناسبی برای كمك به كاهش آلودگی هوا و ترافیك تهران خوانده بود.
دوچرخه های هوشمند اشتراكی از فناوری بالایی برخوردار می باشند و در قسمت عقب آنها قفل هایی وجود دارد كه به وسیله اپلیكیشن باز می گردد.
آنطور كه مجری این طرح پیشتر اعلام نموده بود استفاده از این دوچرخه ها محدودیت سنی دارد( 16 تا 75 سال ) و هم ممنوعیت ورود به بزرگراه ها و منع استفاده در ایام بارانی و برفی همچون موارد پیش بینی شده در قوانین ثبت نام است.
این دوچرخه ها توسط اتاق كنترل كه به هوش مصنوعی مجهز است رصد می شوند.
با همكاری معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران مكان هایی در سطح شهر با نوار نارنجی رنگ بعنوان پاركینگ دوچرخه ها مشخص خواهد شد.
امكان رویت مسافت طی شده با این دوچرخه ها، میزان كالری سوخته شده، مدت زمان رسیدن به مقصد و میزان كمك به كاهش كربن هوا به وسیله اپلیكیشن هایی كه بر روی تلفن همراه شهروندان نصب می گردد وجود دارد.
مدیران شهری پایتخت پیش بینی كرده اند با گسترش استفاده از دوچرخه در شهر تهران از بار ترافیك و آلودگی هوا كاسته و به سلامت شهروندان هم كمك گردد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا این مراسم در محل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار شد؛ در این محل نمایشگاه دوچرخه و صنایع وابسته هم دایر است.
تهرام/9353/1109//1348/ 1008


1397/06/06
13:51:17
5.0 / 5
4511
تگهای خبر: آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک