رایزنی برای ابطال معاینه فنی خودروهای تصادفی

رایزنی برای ابطال معاینه فنی خودروهای تصادفی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی دبیرشورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور از احتمال ابطال معاینه فنی معتبر پس از وقوع تصادف اطلاع داد و اظهار داشت: در حال مذاكره با پلیس راهنمایی و رانندگی هستیم تا بتوانیم پس از این حوادث، گواهی معاینه فنی معتبر را باطل نماییم.پوریا محمدیان یزدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در بررسی عوامل تصادفات به این نتیجه رسیدیم نقص خودرو كه در معاینه فنی محرز شده است، نقش مهمی در بروز تصادفات دارد، اظهاركرد: اگر خودرویی گواهی معاینه فنی را دریافت كند، اما روز بعد بنابر حادثه ای با خودروی دیگری تصادف كند؛ به صورتی كه در این تصادف جلوبندی ماشین تغییر شكل دهد، بطور قطع آن خودرو دیگر از سلامت و ایمنی برخوردار نخواهد بود چونكه ضربه ای به آن وارد شده است و حتی اگر آن خودرو دوباره در تعمیرگاه به شكل اول خود باز گردد برای اطمینان از سلامت و ایمنی دوباره نیازمند بررسی دوباره است.

محمدیان افزود: به همین جهت در حال مذاكره با پلیس راهنمایی و رانندگی هستیم تا بتوانیم پس از این حوادث، گواهی معاینه فنی معتبر را باطل نماییم. یعنی یا كارشناس مربوطه سر صحنه تصادف اطلاعات خودروها را به سامانه سیمفا ارسال نماید و یا به هنگام رجوع رانندگان به واحد خسارت بیمه، با استفاده از این سازمان اطلاعات مربوطه به سامانه سیمفا جهت باطل شدن معاینه فنی ارسال شود.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور خاطرنشان كرد: شهروندانی هستند كه پیش از اتمام دوره یكساله معاینه فنی و حتی هرچندماه یكبارخودروهایشان را چك می كنند. در حقیقت این بینش و فرهنگی است كه همه باید به آن برسند و فقط از روی اجبار و قانون جهت بررسی سلامت خودرو رجوع نكنند.

وی با اشاره به این كه ما كشوری با تمدن بالا هستیم اظهار داشت: در حوزه ترافیك به این نتیجه رسیدیم كه باید سطح فرهنگ مردم ارتقاء یابد و اگر امروزه این ارتقای فرهنگ ترافیكی را در سطح شهر شاهد نیستیم به علت این است كه دستگاه های مربوطه و متولی در این زمینه ضعیف كار كرده اند. به عبارت دیگر كسی كه آیین نامه راهنمایی و رانندگی را گذراند و گواهینامه دریافت كرد نباید رفتاری نامناسب در هنگام رانندگی داشته باشد.

دبیرشورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور به مباحثی چون ورود آموزش رانندگی در فضای مجازی و حضور خودروسازها و شركت های بیمه در ارتقای فرهنگ استفاده از خودرو اشاره نمود و اظهار داشت: خودروسازها و شركت های بیمه باید در فرهنگ نگهداری خودرو با مردم همكاری كنند. اگر بیمه در این حوزه اقداماتی انجام دهد قاعدتا منفعت كار در دراز مدت به خود آنها می رسد. در حقیقت بایستی سطح دانش مردم در حوزه نگهداشت از خودرو را افزایش دهیم و با افزایش دانش مردم در این زمینه تخلفات هم كمتر خواهد شد.
1397/09/09
23:19:47
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: بیمه , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک