عقاب دریایی دم سفید در خراسان شمالی مشاهده شد

عقاب دریایی دم سفید در خراسان شمالی مشاهده شد خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: عقاب دریایی دم سفید برای اولین بار در این استان مشاهده شد كه محیط بانان از این پرنده تصویربرداری كردند.


سیداصغر مطهری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تصویر این گونه از پرنده گوشتخوار بر روی سطح یخ زده سد گلیل واقع در منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی در شمال شهرستان شیروان ثبت شده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اشاره كرد: ثبت تصویر عقاب دریایی دم سفید نشان از زیست این گونه در استان دارد و به لحاظ تنوع زیستی وحوش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
در خراسان شمالی 65 گونه پستاندار از 197 گونه موجود در كشور زیست دارند و 141 گونه پرنده از 532 گونه موجود، 68 خزنده از 228 گونه كشور، چهار گونه خزنده دوزیست از 20 گونه موجود و هشت گونه ماهی و آبزی از 160 گونه آبزی موجود در كشور زیست می كنند.
برخی از این گونه ها نظیر یوزپلنگ، بالابان، هوبره، كبك دری و كركس مصری در طبقه بندی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در رده های بحرانی و در حال انقراض قرار دارند.
اداره كل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی مناطق حفاظت شده و پارك های ملی سالوك، ساریگل و ضامن آهو، مناطق حفاظت شده قرخود، گلول، سرانی و پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم را مجموعا با گستره 194 هزار و 141 هكتار مدیریت می كند.
7185/ 6042


1397/09/25
14:08:34
5.0 / 5
4796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک