معاون استاندار تهران تاكید كرد

ضرورت تدوین طرح جامع پسماند برای استان تهران

ضرورت تدوین طرح جامع پسماند برای استان تهران خرید و فروش حیوان خانگی: معاون عمرانی استاندار تهران بر ضرورت تدوین و ارائه طرح جامع پسماند در استان تهران اصرار كرد و اضافه كرد: بی شك برخورداری از طرح جامع از اقدامات پراكنده و موازی كاری جلوگیری می كند.محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا در تشریح نحوه كنترل و مدیریت پسماند در شهر تهران اظهاركرد: در رویكرد جدید استانداری و معاونت عمرانی توسعه پایدار استان تهران، گسترش شركت های مدیریت پسماند در سطح شهرستان ها بعنوان یكی از فاكتورهای اصلی نگاه توسعه محور است. بر همین مبنا نیاز است تا برمبنای برنامه ای دقیق و مدون پیش برویم تا در این عرصه شاهد اقدامات جزیره ای و یا موازی كاری نباشیم.

وی اضافه كرد: به طورقطع برخورداری از یك برنامه جامع در حوزه پسماندها مزایای اقتصادی را نیز به همراه دارد. در حقیقت شهرداری ها در چارچوب اجرای چنین برنامه ای می توانند علاوه بر كاهش هزینه های جاری خود این حوزه را بعنوان یك منبع درآمد پایدار برای خود داشته باشند. امروزه مدیریت پسماند در دنیا به لحاظ بخش های مختلفی كه دارد و شامل تفكیك از مبدأ و حمل و زباله سوزی می شود، درآمدهای بعضاً سرشاری را نصیب شهرداری ها می كند.

تقی زاده افزود: البته آنچه كه در رویكرد استانداری در حوزه پسماند وجود دارد توجه به چالش های زیست محیطی و مشكلات مربوط به آلایندگی است اما شهرداری ها می توانند با اجرای صحیح برنامه ای جامع در جهت ایجاد منبع درآمدی پایدار نیز حركت كنند.

وی اشاره كرد: استانداری تهران یكی از محورهای اساسی و مورد تاكید خودرا در راه توسعه شهرها توجه به حوزه پسماند و پیشرفت در این زمینه را نیازمند تدوین برنامه ای جامع می داند. امروز یكی از چالش های زیست محیطی جدی پیش روی استان تهران، پسماندهای ویژه صنعتی ناشی از استقرار صنایع و واحدهای تولیدی در سطح این استان است كه مشكلات زیادی را به همراه دارد.

معاون عمرانی استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر ضرورت تدوین و ارائه طرح جامع پسماند در استان تهران خصوصاً برای پسماندهای خانگی یا عادی اظهار داشت: هم اكنون مدیریت پسماند در دنیا بخش های مختلفی شامل تفكیك از مبدأ، حمل و نقل پسماند و زباله سوزی دارد و هر یك از این بخش ها می تواند درآمد بسیاری را برای شهرداری ها به همراه داشته باشد. پس باید در این عرصه با برنامه ای دقیق حركت نماییم.

منبع:

1398/03/17
14:37:42
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: دام , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک