معاون كل وزارت بهداشت:

هر ایرانی سالانه 10 و سه دهم بار به نظام سلامت بازگشت می كند

هر ایرانی سالانه 10 و سه دهم بار به نظام سلامت بازگشت می كند خرید و فروش حیوان خانگی: معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به اینكه حوزه سلامت در بحث درمان پرمراجعه است و هر ایرانی سالانه بطور متوسط 10.3 بار به نظام سلامت بازگشت دارد، اظهار داشت: در طول یك سال 18 میلیون و 350 هزار بار مراجعه به نظام سلامت داریم.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در مراسم تكریم و تودیع روسای دانشگاه علوم پزشكی استان لرستان اظهار نمود: اقدامات حوزه سلامت در پنج سطح دسته بندی شدند كه مردم فقط با سطح درمان آشنا هستند. ارتقای سلامت، پیشگیری اولیه، غربالگری و تشخیص، درمان و توان بخشی، طب تسكینی و زندگی پیش از مرگ این سطح بندی ها هستند. متأسفانه توان بخشی در كشور ما مغفول مانده است.

وی با اشاره به اینكه ما متعهد شدیم در سال ۱۴۰۴ با طرح تحول سلامت به پوشش همگانی سلامت برسیم، اضافه كرد: بر این اساس همه جامعه بدون هیچ تبعیض جنسیتی، اقتصادی، مكانی، قومیتی و بدون هیچ محدودیتی از خدمات پنج گانه بهره مند خواهند شد بدون اینكه گرفتار مشكل مالی شوند.

معاون كل وزارت بهداشت افزود: افرادی كه در تأمین معیشت مشكل دارند در حوزه سلامت نیز مشكل دارند، اما در بحث سلامت بین فقیر و غنی نباید اختلافی وجود داشته باشد. هیچ اقدامی در حوزه سلامت انجام نشود مگر اینكه فقرا در اولویت قرار گیرند.

حریرچی با اشاره به اینكه حوزه سلامت در بحث درمان پرمراجعه است و هر ایرانی سالانه بطور متوسط ۱۰.۳ بار به نظام سلامت بازگشت دارد، اظهار داشت: در طول یك سال ۱۸ میلیون و ۳۵۰ هزار بار مراجعه به نظام سلامت داریم، حوزه سلامت اهداف گسترده و پیچیده ای دارد و ۸.۱۴ درصد از درآمد ناخالص كشور صرف حوزه سلامت می شود.

وی با تاكید بر اینكه مسئولان به حوزه سلامت توجه داشته باشند، تصریح كرد: به سبب كثرت بازگشت و اهمیت وضعیت اقتصادی، باید بیشتر خدمات در استان به مردم ارائه شود. خدمات معمول باید در استان صورت گیرد و فهرست بیماران بیمه شده كه خارج از استان درمان می شوند، به رئیس دانشگاه علوم پزشكی اعلام گردد. به ازای هر بیماری كه برای درمان به خارج از استان می رود بین ۲.۵ تا ۳ میلیون هزینه در بر دارد.

معاون كل وزارت بهداشت افزود: برای ما شرمندگی به دنبال می آید اگر كسی به خاطر مسائل مالی گرفتار مشكل در بهره گیری از خدمات درمانی باشد. افزایش سلامت مردم، محافظت مالی در مقابل مخاطرات ناشی از بیماران، كاهش پرداختی از جیب مردم و افزایش رضایت مردم احكام چهارگانه سلامت هستند. در ارائه خدمات مردم باید تكریم شوند.

معاون كل وزارت بهداشت در ادامه تاكید كرد: دانشگاه باید مثل این تریبون شفاف و كارهایی را كه انجام می دهد واضح، روشن و عادلانه باشد و بدون تبعیض كارها را انجام دهد.

وی با اشاره به اینكه علوم پزشكی، دستگاهی ملی و مستقل است و با دستگاه های دیگر تعامل دارد، اشاره كرد: هدف اصلی دانشگاه، سلامت بوده و سیاست تا موقعی مهم می باشد كه منجر به ارتقای سلامت شود، دانشگاه فراجناحی است.

معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به اینكه لرستان با داشتن این همه زیبایی متأسفانه عقب مانده و ما نیز از این مسئله ناراحتیم، عنوان كرد: كارهایی كه در حوزه سلامت انجام شده ناكافی است. چنانچه همدلی نباشد و به یكدیگر پشت نماییم، عقب می مانیم.

منبع:

1398/03/27
17:59:13
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک