گفت وگو با پیمان طالبی - مجری تلویزیون و گوینده رادیو

در مقابل تبلیغ شامپوهای ضدریزش مو و انواع كرم ها مقاومت كردیم

در مقابل تبلیغ شامپوهای ضدریزش مو و انواع كرم ها مقاومت كردیم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی پیمان طالبی از مجریانی است كه به واسطه گویندگی در رادیو به تلویزیون راه پیدا كرد. او درباره ساز و كار حضور همزمان در تلویزیون و رادیو به گفتگو پرداخته است.


طالبی كه این روزها در رادیو جوان برنامه «جوان ایرانی سلام» و در تلویزیون برنامه «طبیب» را اجرا می كند، در گفت وگویی با ایسنا اظهار نمود: زمانی كه وارد رادیو جوان شدم، پیشنهاد اجرا در شبكه های تلویزیونی را داشتم اما یكسری ایده ها در ذهن داشتم و همیشه می گفتم به تلویزیون نمی روم مگر آقای علی زاهدی به من پیشنهاد دهند. پس از پنج سال آقای زاهدی به من پیشنهاد اجرا در برنامه «مردم چی میگن» را داد. اما به هر حال خود آقای زاهدی و همكاران ما در رادیو می دانند كه خاستگاه من رادیو است و همیشه عرق زیادی به رادیو داشتم. البته الان كه مجری تلویزیون هستم، به تلویزیون هم عرق پیدا كردم و خدا را شكر برای من كه سابقه رادیویی ام مشخص است این اجازه داده شد كه هم در رادیو فعالیت كنم و هم در تلویزیون.
این مجری با اشاره به اینكه دنیای رادیو و تلویزیون دو دنیای متفاوت می باشد و هر كدام سختی ها و آسانی های خاص خودش را دارد، خاطرنشان كرد: رادیو به واسطه اینكه صدا و حس دخیل است، جذب مخاطبش دشوار می باشد. كار در تلویزیون هم به واسطه اینكه شما باید با تمام شبكه ها رقابت كنید، دشوار می باشد هیچ وقت این دو را كنار هم نباید گذاشت.
او با اشاره به اینكه تلویزیون جهت استفاده از مجریان رادیویی باید از رادیو مجوز بگیرد، اظهار نمود: قانون حضور مجریان در تلویزیون و رادیو باز هم گرفتار تغییراتی شد. بچه های تلویزیون باید از بچه های رادیو جهت استفاده از مجریان مجوز بگیرند. رادیو خانه اول من است و به تلویزیون هم عرق دارم و هیچ فرقی برایم نمی كنند.
طالبی درباره برنامه «طبیب» اظهار داشت: این برنامه بیشتر از دو سال است كه روی آنتن شبكه سه سیما جا گرفته است. نكته جالب توجه این است كه این برنامه از دل گروه اجتماعی شبكه سه آمد و هم اكنون هم با وجود اینكه یك برنامه پزشكی محور است در گروه اجتماعی شبكه تولید می شود، به همین واسطه چون ما پیش از طبیب «برنامه مردم چی میگن» را اجرا می كردیم، به شكلی «طبیب» را هم یك برنامه پزشكی اجتماعی می دانیم.
او اظهار داشت: ما قرار بود برنامه «طبیب» را تحویل دهیم اما ادامه پیدا كرد. یكی از علت هایش این است كه دید اجتماعی به برنامه داریم. همیشه برنامه های پزشكی تلویزیون به این شكل بوده است كه یك پزشك صرفاً به برنامه آمده و كاملاً در حوزه تخصصی صحبت كرده است، برنامه «طبیب» جنبه اجتماعی را بیشتر مطرح می كند و تلاش شده است پزشكان اطلاعات سخت و اصطلاحات دشواری به مخاطب ندهند.
وی افزود جنبه اجتماعی پزشكی طبیب و همینطور زبان راحت این برنامه سبب شده است مخاطب بهتر با آن ارتباط برقرار كند. پیش از شروع برنامه از پزشكان خواهش كردیم اصطلاحات پزشكی و انگلیسی سختشان را تا جایی كه امكان دارد به كار نبرند.
این مجری در پاسخ به این پرسش كه برنامه ای كه سلامت محور است تا چه میزان خود از سلامت كامل به واسطه صدمه تبلیغات و اسپانسر برخوردار است؟ اظهار نمود: ما در برنامه تبلیغات نداریم اسپانسر هم نداریم و تابحال هیچ محصولی در برنامه ما تبلیغ نشده است. خدا را شكر از بابت تبلیغ های ریزش موها، كرم ها و تبلیغات اینچنینی مقاومت كردیم و خوشبختانه مسئولان شبكه سه هم از این مقاومت ما استقبال كردند و شما اصلاً نمی توانید یك قسمت از برنامه ما را ببینید كه بگوییم فلان شامپو را بخرید؛ با اینكه برنامه هایی كه تبلیغات می كنند به لحاظ مالی روان تر پیش می روند ولی ما با همان برآورد سازمانی خودمان ایستادیم و گفتیم كه همین خوب است و سلامت مردم را به تبلیغات نفروختیم پزشكان هم به ما اعتماد كردند.
مجری طبیب در بخش دیگری از گفتگوی خوب درباره حواشی كه برای این برنامه اتفاق افتاد، اظهار نمود: ما در این برنامه دو سه حاشیه بیشتر نداشتیم؛ یكی ویدئویی كه از دكتر قاضی درآمد كه در آن داستان گردشگری را مطرح كرده بودند البته من آنرا حاشیه نمی دانم. سر و ته كلیپ را زده بودند و سبب شادی و خنده شده بود. به قول آقای دكتر ریاضی اگر كسی با دیدن این كلیپ خنده به لبانش آمده و شاد شده است، شما یك قدم در جهت بهداشت روانی برداشته اید. حاشیه ی دیگر مربوط به انتقاد من به مسئولانی بود كه برای سیل گذاشتند و رفتند. مابقی صحبت های پزشكان و نكات عجیب و غریبی ست كه در فضای مجازی دیده می شود در این موارد تذكر جدی نگرفتیم چون كه در جهت اهدافمان حركت كردیم.
طالبی در بخش پایانی گفتگوی خود درباره حضور كمرنگ مجریان مطرح در تلویزیون با اشاره به اینكه حفظ مجریانی كه در تلویزیون پرورش یافته اند كار درستی است، اظهار نمود: من گاردی در مقابل بازیگرانی كه مجری شدند و مجریانی كه نورسیده هستند ندارم چون كه به نظر من كار ما بگونه ای است كه شاید وارد شدن برای برخی ها آسان باشد، اما ماندن سخت تر است و مردم هستند كه در این خصوص تصمیم می گیرند. بازیگری كه مجری شده اگر خوب باشد و مخاطب او را دوست داشته باشد، می ماند. از طرفی هم اگر مردم مجری را كه حتی در تلویزیون رشد پیدا كرده است نخواهند، طبیعتاً نباید در تلویزیون بماند.
این مجری سپس درباره انتخاب مجریان تلویزیون و حذف آنها اظهار نمود: مدیران و مسئولان هر شبكه رادیویی و تلویزیونی طبیعی است كه در جلساتشان مصلحت های شبكه و چارچوب صدا و سیما را در نظر بگیرند و طبیعتاً در جلسات حرف های مهمی گفته می شود. به نظر من این گونه نیست كه مدیری از فلان مجری خوشش نیاید و بگوید برو! به نظرم این گونه نیست، بلكه یكسری مصلحت ها در نظر گرفته می شود. مدیران هم حق دارند برای شبكه تصمیم بگیرند. به هر حال یك سری چارچوب ها مطرح می شود كه برای صدا و سیما مهم می باشد.1398/04/05
12:43:44
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خرید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک