سرپرست اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان هشدار داد:

سایت دفن زباله اهواز سلامت شهروندان را به شدت تهدید می كند

سایت دفن زباله اهواز سلامت شهروندان را به شدت تهدید می كند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سرپرست اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان این كه محل دفن زباله اهواز با چالش ها و بحران های اساسی مواجه می باشد، اظهار داشت: وضعیت این سایت قطعا بهداشت و سلامت شهروندان اهوازی را به شدت تهدید می كند.


-->
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا منطقه خوزستان، محمدجواد اشرفی در جلسه كارگروه پسماند كه روز یكشنبه (۹ تیر) با حضور هیأت نمایندگان اتحادیه اروپا در حوزه محیط زیست، در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به اهداف سفر این هیأت اظهار نمود: اتحادیه اروپا در ارتباط با موضوعات مختلف با جمهوری اسلامی تفاهم نامه منعقد كرده است و این هیأت اروپایی در جهت مسائل زیست محیطی در خوزستان حضور دارند.
وی ادامه داد: این هیأت در جریان سفر خود از كانون های گرد و غبار شرق اهواز، كانون های ایجاد آلودگی در بخش گرد و غبار و صنعت و سایت پسماند دفن زباله اهواز بازدید كردند و در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفتند. همینطور در جلساتی در مورد آلودگی محیط زیست و كارگروه پسماند شركت كردند.
اشرفی عنوان كرد: یكی از اهداف سفر هیأت اروپایی، بررسی موضوعات، عرضه راهكارها و انتقال دانش نوین اروپا به ایران در زمینه كنترل و مدیریت آلودگی هوا و پسماند و مخصوصاً پایش آلودگی ها در چنین مراكزی است.
سرپرست اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به وضعیت سایت دفن زباله اهواز، بیان كرد: علیرغم تلاش ها و فعالیت های انجام شده در سایت صفیره، اما محل دفن زباله اهواز با چالش ها و بحران های اساسی مواجه می باشد.
وی اظهار داشت: وضعیت این سایت قطعا بهداشت و سلامت شهروندان اهوازی را به شدت تهدید می كند.
اشرفی عنوان كرد: وقوع آتش سوزی های متعدد، وقوع انفجار به علت عدم وجود سیستم قوی در مدیریت پسماند و آتش سوزی به علت وجود افراد دوره گرد و سودجو در اطراف این سایت و موضوعات مختلف فنی و اجتماعی سبب شده بخصوص در فصل گرما شاهد آتش سوزی های مختلف در این سایت باشیم.
سرپرست اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان كرد: وقوع این آتش سوزی ها علاوه بر انتشار دود و بوی نامطبوع و تهدید سلامت مردم، شرایط روحی نامناسبی برای شهروندان اهوازی بوجود می آورد.
اشرفی بیان كرد: تفكیك زباله به صورت نیمه مكانیزه و متمایل به سنتی در این سایت انجام می شود كه احتیاج به ارتقا و توسعه دارد.
وی خاطرنشان كرد: بیان این مشكلات به معنای نادیده گرفتن تلاش های مجموعه شهرداری اهواز نیست. شهرداری اهواز با چالش های مالی و عدم توانمندی در زمینه های فنی مواجه می باشد كه این موارد سبب شده تابحال سرمایه گذاری خوبی در زمینه بازیافت و تفكیك زباله كه سرمایه ملی به حساب می آید، انجام نشود.
سرپرست اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: وضعیت دفن پسماند شهری اهواز فوق بحرانی است. هم اكنون دفن زباله در اهواز به صورت سنتی انجام می شود كه سبب شرمندگی ما بین مردم می شود.
وی ادامه داد: سلول دفن زباله این سایت به ارتفاع ۱۴ متر رسیده كه این وضعیت استاندارد نیست. عملاً تنها كار دفن زباله انجام می شود و دفن زباله بهداشتی نیست.
اشرفی عنوان كرد: مدیریت پسماند اهواز جزو مطالبات مردم است كه اگر اقدامات لازم در بازه زمانی مقرر انجام نشود، این مطالبه مردم را از راه مراجع قضائی پیگیری می نماییم چونكه نمی توانیم بیشتر از این زمان اجازه دهیم كه سلامت مردم تحت تأثیر مشكلات درون سازمانی قرار بگیرد.1398/04/09
01:02:15
5.0 / 5
4744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک