هشدار تشدید آتش سوزی های طبیعی در سراسر اروپا

هشدار تشدید آتش سوزی های طبیعی در سراسر اروپا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی صندوق جهانی طبیعت (WWF) نسبت به گسترش سریع تر ˮآتش سوزی های عظیمˮ در سرتاسر اروپا با عنایت به موج گرما و خشكسالی در این منطقه اخطار داده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بسیاری طولانی تر شدن دوره های آب و هوای گرم و كاهش بارندگی ها را نشانه های تغییر اقلیمی می دانند.
صندوق جهانی طبیعت (WWF) كه یك گروه حفاظتی زیست محیطی و جهانی است، این اخطار را صادر و اعلام نموده كه رویكرد فعلی برای مقابله با آتش سوزی ها در اروپا در مقابله با نوع جدید آتش سوزی های بزرگِ پیشبینی شده "منسوخ" خواهند بود.
آتش سوزی های اروپا در دریای مدیترانه بیشترین رواج را دارند اما اخیرا كشورهای شمالی اروپا كه به صورت معمول مرطوب ترند هم با آتش سوزی های گسترده در جنگل های خود دست و پنجه نرم می كنند.
داده های اروپایی نشان داده است كه به صورت متوسط هر ساله ۳۰۰ هزار هكتار از جنگل های این قاره در آتش سوزی ها می سوزند. یك گزارش از صندوق جهانی طبیعت در اسپانیا نشان داده است این آتش سوزی ها سالانه سه میلیارد یورو خسارت برای اروپا به دنبال دارند.
علاوه بر افزایش دمای جهانی، این گروه به كاهش جمعیت روستایی و شهرنشینی نامنظم بعنوان عوامل تشدید این آتش سوزی ها اشاره نموده است.
این آتش سوزی های گسترده و عظیم كه خیلی سخت خاموش می شوند و بادهای قوی آنها را تشدید می كنند بین سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی ۲۲۵ نفر را در پرتغال، یونان و اسپانیا كشته اند.
انتظار می رود این آتش سوزی ها به علت تخصیص نامناسب منابع و افزایش دمای جهانی تشدید شوند.
در گزارش صندوق جهانی طبیعت در اسپانیا این طور آمده كه سیاست فعلی مبارزه با آتش سوزی ها كه به صورت انحصاری اساس آن بر سیستم خاموش شدن قرار دارد، در مبارزه با آتش سوزی های گسترده و عظیم جدید منسوخ و ناكارآمد است.
این گروه خواهان اقدامات پیشگیرانه بیشتر همچون مدیریت بهتر جنگلداری شده است.
در موج گرمای اخیر اروپا كه بدترین گرمای سال های اخیر اروپا محسوب می شد، دست كم ۱۳ نفر جان خویش را از دست دادند و خیلی از كشورها مانند فرانسه ركورد بالاترین میزان دمای ثبت شده خویش را زدند.
صدها آتش نشان و ۱۰ هواپیما برای مقابله با آتش سوزی در جنوب فرانسه كه بیشتر از ۶۰۰ هكتار از زمین های منطقه "گارد" در آن سوخته بود برای مبارزه با آتش تلاش می كردند.
ارتش اسپانیا هم بعد از وقوع آتش سوزی بزرگ در منطقه كاتالونیا، یك واحد متشكل از ۱۲۰ متخصص برای كمك به آتش نشانان محلی مستقر كرد.
آتش سوزی های مرگبار در كالیفرنیا در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی حداقل جان ۶۵ نفر را گرفت.
بنا بر گزارش اسكای نیوز، از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تابحال بیشتر از ۱۴۰۰ آتش سوزی طبیعی در اروپا گزارش شده است.1398/04/15
18:35:20
5.0 / 5
5136
تگهای خبر: آب , آتش , اقلیم , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک