آغاز همكاری های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا

آغاز همكاری های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی نشست شش روزه توسعه همكاری های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا با موضوعات آلودگی هوا، آب و محیط زیست دریایی و اقتصاد چرخشی با محوریت پسماند از بامداد امروز سه شنبه ۳۰ آبان ماه در محل برج میلاد تهران شروع به كار كرد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا پروین فرشچی - معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست- در آغاز نشست توسعه همكاری های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا با اشاره به سابقه شكل گیری آن از سال قبل و بر مبنای تفاهم نامه گسترش همكاری های فنی جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا اظهار داشت: مهمترین اهداف برگزاری این نشست مشورتی، تبادل تجربیات، شناسایی علل و موانع حل مشكلات زیست محیطی همینطور تهیه نقشه راه همكاری های آتی با اتحادیه اروپا است.

فرشچی اضافه كرد: دو روز نخست این نشست كه از بامداد امروز آغاز شده است و تا عصر یكشنبه (۵ آذرماه) ادامه دارد و به مبحث آلودگی هوا، آلودگی صنایع و طوفان های گرد و غبار می پردازد و در ایام پنجشنبه و جمعه(۲ و ۳ آذرماه) بررسی مسائل مربوط به آب و محیط زیست دریایی در دستور كار قرار می گیرد. محور دو روز پایانی هم مبحث اقتصاد چرخشی با محوریت پسماند و بازیافت است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به حضور هیات ۲۶ نفره اتحادیه اروپا متشكل از متخصصان ارشد جهانی و فعال در سازمان ملل یا سازمان تخصصی جهانی همچون سازمان بهداشت جهانی در این نشست ابراز امیدواری كرد كه برگزاری این نشست های تخصصی و تبادل تجربیات و اطلاعات میان متخصصان داخلی و اتحادیه اروپا منجر به تهیه و تدوین نقشه راه همكاری های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا شود.

وی با اشاره به اینكه هنوز مشخص نیست كه كمك های محیط زیستی اتحادیه اروپا به ایران در سطح فنی خواهد بود یا سطوح مالی را هم در بر می گیرد، اظهار نمود: تدوین برنامه ای حداقل پنج ساله با راهكارهای كوتاه مدت و میان مدت برای حل چالش های محیط زیستی ایران از جمله دستاوردهای این نشست است.

به گفته فرشچی با عنایت به فرامرزی بودن چالش های محیط زیستی، گسترش همكاری های فنی، آموزشی و پایشی همینطور تعریف پروژه های مشترك همكاری برای رفع چالش های محیط زیستی میان ایران و اتحادیه اروپا نه تنها در سطح ملی بلكه در سطح منطقه ای هم دارای آثار و نتایج مثبت خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: باآنكه ممكن است كه اتحادیه اروپا به صورت مستقیم نتواند همكاری های مالی برای رفع چالش های محیط زیستی ایران داشته باشد اما می تواند به عنوان كاتالیزوری برای جذب كمك های مالی از سایر نهادها به ایران عمل كند. 

1396/08/30
15:46:25
5.0 / 5
4652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک