نحوه رای دهی الكترونیكی شهروندان در انتخابات روز جمعه شورایاری ها

نحوه رای دهی الكترونیكی شهروندان در انتخابات روز جمعه شورایاری ها به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی دبیر ستاد هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن شورایاری ها با تشریح نحوه رای دهی الكترونیكی شهروندان در انتخابات روز جمعه شورایاری ها اظهار داشت: این انتخابات در 352 محله شهر تهران به صورت الكترونیكی برگزار می شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حمید طهایی در نشست خبری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران در پاسخ به سوال ایسنا در مورد دریافت رای از افرادی كه كارت ملی به همراه ندارند و شماره ملی خود كه را به خاطر ندارند اظهار داشت: افرادی كه كارت ملی ندارند می توانند با شناسنامه در انتخابات شورایاری ها شركت نمایند البته درباره افرادی كه شماره ملی خویش را بخاطر ندارند باید با هماهنگی ثبت احوال نحوه دریافت رای از این افراد مشخص شود.
ایشان در ادامه با اشاره به این كه تعداد شعب در سطح شهر تهران 1704 شعبه است اضافه كرد: انتخابات شورایاری ها در 352 محله شهر تهران به صورت الكترونیكی برگزار می شود و حدود 8100 صندوق در سطح محلات تهران مستقر خواهد بود تا اگر تعداد مراجعان بیشتر باشد صندوق های شعب فعال شوند.
دبیر ستاد هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن شورایاری ها افزود: كسانی كه وارد شعب می شود كارت شناسایی خویش را عرضه می كند و دستگاه احراز هویت كه به ثبت احوال متصل است احراز هویت افراد را انجام می دهد در حقیقت سن افراد و این كه در شعبه دیگری رای داده اند یا خیر و همینطور تطابق كد ملی با فرد حاضر در شعبه انجام می شود بعد از این مرحله كارت تعرفه به شركت كننده داده می شود كه در جایگاه صندوق رای آفلاین فرد می تواند به 9 نفر كه برگزیده رای بدهد. این دستگاه بعد از دریافت رای برگه ای از اسامی افراد را چاپ كرده و آنرا به داخل صندوق كه قابل دسترسی نیست می اندازد تا در صورت اعتراض امكان شمارش باردیگر وجود داشته باشد.
وی افزود: بعد از رای گیری اطلاعات صندوق به حوزه فرستاده می شود تا جمع بندی صورت گیرد. روسای صندوق و حوزه های انتخابیه در هر لحظه می تواند تعداد مراجعان به شعب را به دست آوردند اما رای افراد تنها بعد از اتمام رای گیری قابل دسترسی است.
وی در مورد قانون تبلیغات در این انتخابات اظهار داشت: قانون تبلیغات در این انتخابات همانند تبلیغات در سایر انتخابات كشور است. بنرهای مجاز 100 در 70 و كوچكتر هستند كه باید بیشتر به معرفی افراد اختصاص پیدا كنند.
وی افزود: اساسنامه و آئین نامه شورایاری این اختیار را به ثبت نام كنندگان داده است كه به صورت خوداظهاری موارد را اعلام كنند. در حقیقت با خوداظهاری مسیر احراز صلاحیت كوتاه شده اما در عین حال نظر مراجع ذی صلاح گرفته شده و از همه كاندیداها برگه سوءپیشینه دریافت شده است.
وی تصریح كرد: چهار نهاد ثبت احوال، دادگستری، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات در مورد احراز صلاحیت افراد كاندیدا نظر خویش را اعلام نمودند در عین حال چنانچه حین و بعد از انتخابات، خلاف اظهارات فرد مشخص شود این فرد از انتخابات حذف خواهد شد.
طهایی در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد نحوه برخورد با افرادی كه در انتخابات شورایاری ها مرتكب تخلف می شوند اظهار داشت: معمولا در همه انتخابات ها اگر افرادی مرتكب تخلف شوند تخلف آنها به هیات نظارت گزارش شود بطور قطع بعد از بررسی و در صورت اثبات تخلف با آنها برخورد خواهد شد كه در این انتخابات هم همین روال دنبال خواهد شد.
وی در مورد زمان برگزاری این انتخابات هم اظهار داشت: انتخابات شورایاری های شهر تهران در روز جمعه 4 مرداد ماه سال جاری از 8 بامداد آغاز خواهد شد و 8 ساعت به طول خواهد انجامید. در صورت نیاز با درخواست هیات اجرایی و تایید هیات نظارت تا دو مرتبه و هر مرتبه دو ساعت می توان این انتخابات را تمدید كرد. بدین سان این انتخابات می تواند تا 12 ساعت به طول بیانجامد.
دبیر ستاد هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن شورایاری ها افزود: بطور قطع نتایج انتخابات در محلات حوزه به حوزه اعلام خواهد شد و بعد از اتمام رای گیری تا سه روز فرصت هست تا به اعتراضات احتمالی رسیدگی شود. اما آرای اولیه چند ساعت بعد از بسته شدن صندوق ها اعلام خواهد شد.
وی در مورد تعداد شعب دریافت رای و نحوه اطلاع مردم از محل آنها اظهار داشت: شعبی كه در دوره گذشته برای انتخابات شورایاری ها به كار گرفته شده بود در سطح مناطق عینا در این دوره مورد تایید قرار گرفت و البته برخی از آنها به دلیل بعضی از جابجایی ها تغییر كرده كه در سطح محلات با نصب بنرهایی محل شعب دریافت رای به اطلاع شهروندان می رسد. همینطور بانك شورایاری ها به آدرس shorayari.tehran.ir تمامی اطلاعات محلات و شعب را در اختیار شهروندان قرار می دهد. علاوه بر این در تلاش هستیم سامانه تلفنی را به كار بگیریم كه شهروندان با ارسال آدرس خود از محل شعب دریافت رای آگاه شوند.
وی در مورد رفع اشكالات احتمالی در شعب دریافت رای هم اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد كه هر اشكالی نرم افزاری سیستم توسط افراد آموزش دیده در شعب برطرف شود اما اگر ایرادات به صورت سخت افزاری باشد سرتیم های حاضر در شعب می توانند ظرف چند دقیقه این مشكل را برطرف كنند.1398/04/29
18:20:16
5.0 / 5
4257
تگهای خبر: آموزش , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک