تداوم آتش سوزی های جنگلی از آمازون تا اندونزی

تداوم آتش سوزی های جنگلی از آمازون تا اندونزی خرید و فروش حیوان خانگی: در صورتیكه آتش سوزی ها در جنگل آمازون همچنان ادامه دارد، حریق در جنگل های اندونزی در حال نابودیِ پوشش گیاهیِ باارزش در بخش دیگری از كره زمین است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، هزاران مورد آتش سوزی كه بیشتر آنها با هدف تصرف اراضی به منظور تولید روغن پالم رخ داده باعث شده ابرهایی از دود سیاه آسمان اندونزی را دربرگیرد و اختلال در پرواز هواپیماها و بیماری ساكنان را به همراه داشته باشد.
آتش سوزی های اخیر در جنگل های استوایی آمازون كه ریه های زمین شناخته می شود برزیل را در كانون توجهات بین المللی قرار داده است. حالا نیز تصرف اراضی و پاكسازی زمین از پوشش جنگلی در اندونزی نگرانی های فزاینده ای را با خود همراه كرده است.
روز گذشته (سه شنبه) مناطق مختلف بورنئو و سوماترا در اندونزی شاهد صدها مورد حریق بودند كه سبب شد ابری از دود، آسمان را فراگیرد و مانع از پرواز هواپیماها شود. همین طور این اقدامات تعطیلی مدارس و بیماری هزاران نفر را به دنبال داشته است. تجهیزات ناكافی آتش نشانان شرایط را برای اطفای حریق های جنگلی مشكل كرده است.
بگفته مقامات اندونزی حدود ۸۰ درصد از این آتش سوزی ها به عمد رخ داده تا فضا برای كاشت درخت پالم فراهم گردد.
آتش سوزی های جنگلی در اندونزی و آمازون با تولید كربن دی اكسید بیشتر كه از اصلی ترین گازهای گلخانه ای به حساب می آید، همراه بوده و انتشار آن در جو به تشدید پدیده تغییرات اقلیمی كمك می نماید.
به گزارش نیویورك تایمز، این آتش سوزی ها در این دوره از سال اتفاق می افتد كه به سوژه بحث برانگیزی میان اندونزی و كشورهای همسایه آن تبدیل گشته برای اینكه آلودگی ناشی از آن برای سنگاپور و بخش هایی از مالزی دردسرساز است. هرچند، آتش سوزی های اخیر در اندونزی طی سال های گذشته شدیدتر بوده كه قسمتی از آن به سبب شدت خشكی هواست.
منبع:

1398/06/28
12:28:02
5.0 / 5
4855
تگهای خبر: آتش , آلودگی , اقلیم , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک