یك عضو شورای اسلامی شهر تهران:

خانه های قدیمی تهران از حالت انبار به كاربری های فرهنگی سوق یافتند

خانه های قدیمی تهران از حالت انبار به كاربری های فرهنگی سوق یافتند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی یك عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اینكه خانه های قدیمی تهران از حالت انبار و كارگاه به كاربری های متناسب در حوزه فرهنگ و خدمت سوق داده شدند، اضافه كرد: شرایط ما بگونه ای است كه معماری امروز مورد توجه قرار گرفته است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، احمد مسجدجامعی در آئین نكوداشت روز تهران و تقدیر از احیا كنندگان ابنیه قدیمی تهران در خانه تاریخی فاموری، اظهار داشت: آمدن شهردار جدید منشأ تحول نیست؛ بلكه منشأ تحول، مردم هستند كه منجر به انتخاب شهردار جدیدی با رویكرد جدید می شوند.
وی ادامه داد: من نگران عدم تداوم وضعیت فعلی در احیاء بافت های تاریخی و ابنیه تاریخی نیستم. این خود افراد و شهروندان هستند كه در این شرایط وارد این فعالیت می شوند. این در حالیست كه شهرداری منطقه تنها از اختیارات خود برای تسهیل گری در این فعالیت استفاده می نماید و بیشتر افراد خودشان برای احیای این خانه ها گام بر می دارند و مدیریت آنرا هم خود به عهده می گیرند.
وی افزود: شرایط توسعه ما بگونه ای است كه خانه های قدیمی از حالت انبار و كارگاه گذشته به كاربری های متناسب در حوزه فرهنگ و خدمت سوق داده شده اند. معماری به تازگی مورد توجه قرار گرفته، در صورتی كه در شورای چهارم كه كمیسیون شهرسازی و معماری تشكیل شد، حتی اعضا تمایلی به عضویت در این كمیسیون نداشتند.
مسجدجامعی تصریح كرد: توجه به معماری و شهرسازی امر جدیدی است، اما از نظر من نسبتا تا به امروز موفق بوده و علت این موفقیت هم فضای عمومی و بستر اجتماعی است كه برای این عرصه فراهم شده، بنابراین توفیقاتی هم داشته است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت بازبینی در سیاست های معماری و شهرسازی تهران تصریح كرد و اضافه كرد: باید در سیاست های معماری و شهرسازی تجدید نظر شود. گاها سیاست گذاری در ساخت و ساز شهری باعث تخریب میراث تاریخی تهران می شود كه در این عرصه نیازمند بازبینی جدی هستیم.1398/07/14
23:09:28
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک