بررسی پیش نویس دستورالعمل نظارتی كنترل جمعیت سگ های بدون صاحب

بررسی پیش نویس دستورالعمل نظارتی كنترل جمعیت سگ های بدون صاحب به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی پیش نویس دستورالعمل نظارتی كنترل جمعیت سگ های بدون صاحب در هفتاد و دومین جلسه كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بررسی گردید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، هفتاد و دومین جلسه كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با حضور رئیس و كارشناسان این كمیته، مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مسؤلان شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، مسؤلان اداره كل محیط زیست شهرستان تهران و سازمان دامپزشكی استان تهران برگزار گردید.
سید آرش حسینی میلانی در ابتدای این جلسه كه بررسی پیش نویس دستورالعمل نظارتی كنترل جمعیت سگ های بدون صاحب اختصاص داشت، اظهار داشت: ساماندهی و بررسی وضعیت بهداشتی سگ ها و حیوانات بدون صاحب یكی از موضوعات مهم در مدیریت شهری تهران به حساب می آید. در این رابطه، اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران پیش نویس دستورالعملی را برای كنترل جمعیت سگ های بدون صاحب تهیه كرده كه نیازمند بررسی برای تدقیق بیشتر است.

شینا انصاری، مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران هم در این نشست، با اشاره به اینكه كنترل سگ های بدون صاحب به اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار محول شده است، اظهار نمود: كارگروهی نظارتی در این چارچوب، تشكیل شده كه چندین جلسه آن هم برگزار شده است. در این جلسات، علاوه بر بخش های مختلف مدیریت شهری، برخی از تشكل های محیط زیستی و مردم نهاد هم حضور دارند و ما درصدد آن هستیم با همكاری سمن ها، دستورالعمل جامعی در اینباره تهیه شود.

وی در ادامه به تشریح جزئیات و بندهای مختلف این دستورالعمل همچون شرایط پیمانكاری و نحوه انتخابات پیمانكاران، چگونگی عملیات زنده گیری سگ های بدون صاحب، فرآیند دامپزشكی و انجام عملیات های بهداشتی، فرآیند رهاسازی و... پرداخت.

معاون شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران هم در این نشست، با اشاره به دستورالعمل مربوطه وزارت كشور در اینباره خاطرنشان كرد: برپایه دستورالعمل وزارت كشور، بخش ها و دستگاه های مختلفی برای ساماندهی سگ های بدون صاحب و كنترل جمعیتی آنها مسئولیت دارند اما همكاری بین سازمانی در اینباره كافی نیست.

در ادامه جلسه، مسؤلان سازمان دامپزشكی استان تهران با انتقاد از عدم حضور این سازمان در نظارت بر انجام عملیات كنترل و ساماندهی سگ های بدون صاحب، خواهان ایفای نقش نظارتی و مشورتی در دستورالعمل نهایی شهرداری در مبحث كنترل جمعیتی سگ های بدون صاحب شدند.

مسئولیت جمع آوری سگ های بدون صاحب طی سال های اخیر، چگونگی عملیات زنده گیری این جانوران، چگونگی تایید و تعیین پیمانكاران، نحوه و میزان تعامل شهرداری تهران با شهرداری های شهرهای پیرامون تهران، نحوه نظارت بر اقدامات پیمانكاران، جایگاه سمن ها و تشكل های محیط زیستی مردم نهاد در فرآیند ساماندهی و كنترل سگ های بدون صاحب و... همچون موضوعاتی بودند كه در این نشست از جانب رئیس و كارشناسان كمیته محیط زیست و خدمات شهری و همینطور نمایندگان شبكه تشكل های محیط زیستی مردم نهاد عنوان شد.

برایاس گزارش سایت پلیس، در انتها این جلسه، مقرر شد درباره سازوكار استعلام درباره صلاحیت شركت های پیمانكاری ساماندهی و كنترل سگ های بدون صاحب از سازمان دامپزشكی اعلام نظر شود. همینطور مقرر شد كه جلسه ای با هماهنگی شورای استان تهران با حضور مجموعه مدیریت شهری شهرهای اطراف تهران در مبحث كنترل و ساماندهی سگ های بدون صاحب برگزار گردد.1398/07/24
23:30:00
5.0 / 5
4737
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , حیوان , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک