چرا عفونت های تنفسی در مبتلایان به دیابت كشنده ترند؟

چرا عفونت های تنفسی در مبتلایان به دیابت كشنده ترند؟ خرید و فروش حیوان خانگی: پزشكان در مطالعه ای به بررسی پاسخ این سوال پرداختند كه چرا عفونت های تنفسی در مبتلایان به دیابت كشنده تر است؟


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، از سال ۲۰۱۲ میلادی و شروع سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) در عربستان بیشتر از ۲۴۰۰ مورد مبتلاشدن به این بیماری گزارش شده كه به مرگ بیشتر از ۸۰۰ نفر منجر گردیده است. بنابراین، پژوهشگران همواره به دنبال شناسایی هر گونه فاكتور خطرزایی هستند كه در بروز این بیماری یا شدت پیدا كردن آن نقش دارد.
بررسی شواهد موجود از آن حكایت می كند كه دیابت فاكتور خطرزای اصلی در این بیماری بشمار می رود و بیماری های كلیوی، قلبی و ریوی از دیگر عوامل موثر هستند.
محققان آمریكایی در بررسی جدید خود نشان دادند چگونه دیابت می تواند به مرگ و میر ناشی از سندرم تنفسی خاورمیانه كمك نماید و یافته های بدست آمده توضیح دهنده این مساله است كه چرا احتمال بروز دیگر بیماری های تنفسی از قبیل آنفلوآنزا و ذات الریه در مبتلایان به دیابت شدیدتر است.
محققان رابطه بین دیابت و سندرم تنفسی خاورمیانه را در موش های آزمایشگاهی بررسی نموده و دریافتند بااینكه این ویروس در موش های مبتلا به دیابت در مقایسه با موش های سالم راحت تر تكثیر نمی گردد اما در موش های مبتلا به دیابت واكنش التهابی طولانی تری در ریه دیده می شود.
به گفته پژوهشگران، افزایش شدت عفونت سندرم تنفسی خاورمیانه در مبتلایان به دیابت بیشتر به سبب نارسایی در واكنش بدن به عفونت است.
به گزارش مدیكال اكسپرس، پژوهشگران آمریكایی اظهار داشتند: فهم چگونگی مشاركت دیابت در تشدید عفونت سندرم تنفسی خاورمیانه حیاتی می باشد و گام دیگر، تعیین عوامل موثر در تغییر واكنش ایمنی بدن در مبتلایان به دیابت است.
منبع:

1398/07/28
17:01:27
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک