شلیك شكارچیان متخلف به محیط بان مازندرانی

شلیك شكارچیان متخلف به محیط بان مازندرانی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی شكارچیان متخلف شامگاه سه شنبه 2 محیط بان مازندرانی را در یكی از زیستگاههای پرندگان زمستان گذران در شهرستان بابل با شلیك اسلحه شكاری زخمی كردند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، شكارچیان متخلف با شلیك مستقیم اسلحه ساچمه ای به پهلو، پا و چند ناحیه دیگر این محیط بانان، آنان را روانه بیمارستان كردند.
مدیركل محیط زیست مازندران اسامی محیط بابان زخمی را ' رحیم بابانژاد ' و ' یاسر زرین كمر ' ذكر كرد و گفت كه آنان بلافاصله بعد از زخمی شدن به بیمارستانی در بابل منتقل شدند.
حسینعلی ابراهیمی كارنامی اضافه كرد: محیط بانان كه از ناحیه، پهلو، كمر، پا و دست بر اثر شلیك مستقیم گلوله اسحله شكاری ساچمه ای زخمی شدند، بعد از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
وی حال عمومی آنان را بعد از عمل جراحی و خارج كردن ساچمه ها از بدن، رضایت بخش توصیف كرد.
مدیركل محیط زیست مازندران گفت كه نیروی انتظامی شكارچیان را شناسایی كرد و با هماهنگی دستگاه قضایی به دنبال دستگیر این متخلفان هستند.
بر اساس گزارش رسمی محیط زیست مازندران، از ابتدای امسال تابحال دستكم هفت تن از محیط بانان این استان در درگیری با شكارچیان متخلف با شلیك گلوله اسلحه شكاری زخمی شدند.
آخرین بار اوایل آبان امسال شكارچیان متخلف محیط بان پارك ملی كیاسر در جنوب ساری را با شلیك گلوله زخمی كرده بودند كه پزشكان هنگام عمل جراحی مجبور شدند بخشی از روده وی را از بدن خارج كنند.
مازندران از اواخر ماه شهریور تا اواخر ماه فروردین زیستگاه دستكم 150 گونه پرنده مهاجر با جمعیت بیش از یك میلیون و 500 هزار نفری زمستان گذران است كه عموما از مناطق سردسیری سیبری به این استان می آیند.
وجود تالاب های غنی از غذا مانند تالاب میانكاله در شرق و سرخرود در مركز، حدود 800 قطعه آببندان و 220 هزار هكتار شالیزار كه بخشی از آنها در فصل پائیز و زمستان قرقابی می شود، مازندران را به زیستگاه زمستانی مناسب برای پرندگان مهاجر تبدیل نموده است.
همه ساله با ورود این میهمانان زمستانی، فعالیت شكارچیان متخلف شدت می گیرد و به طور میانگین روزانه دستكم 10 تن آنان دستیگر و تحویل مراجع قضائی می شوند.
شكار غیرقانونی پرندگان مهاجر امسال در حالی همچنان ادامه دارد كه محیط زیست مازندران هفته پیش در پی اخطار سازمان دامپزشكی در باره احتمال وجود آنفلوانزای مرغی در میان پرندگان مهاجر، شكار را حتی برای شكارچیان دارای پروانه موقت هم ممنوع كرده است.
دوستداران محیط زیست برآورد كرده اند كه هر ساله دستكم 300 هزار بال از پرندگان مهاجر هنگام زمستان گذرانی در مازندران توسط شكارچیان غیرمجاز و مجاز شكار می شوند.
گفته می گردد حدود 20 هزار نفر در مازندران دارای اسلحه شكاری مجاز و دستكم یكصد هزار نفر دارای اسلحه شكاری غیرمجاز هستند.
اگر چه اسلحه مهم ترین وسیله شكار پرندگان به حساب می آید، ولی شكارچیان متخلف از شیوه های دیگری هم مانند دام گذاری به شیوه های مختلف از جمله دام هوائی و دوما چال هم برای شكار و قتل عام میهمانان زمستان گذران استفاده می كنند.
خبرنگار: حسین فلاحتی ** انتشار دهنده: حسن فلاحتی
6982/1654

 

1396/09/08
20:32:20
5.0 / 5
5405
تگهای خبر: پرندگان , دام , شكار , محیط بان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک