قائم مقام ستاد نقشه جامع علمی كشور اعلام كرد

تعیین تكلیف سند محیط زیست در ستاد اجرایی نقشه جامع

تعیین تكلیف سند محیط زیست در ستاد اجرایی نقشه جامع به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی قائم مقام ستاد علم و فناوری شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اختلاف نظرات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان محیط زیست در زمینه سند محیط زیست اظهار داشت: در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه مقرر شد تا با محدود كردن حیطه فعالیت ها، این سند با محوریت معاونت علمی در دستور كار قرار خواهد گرفت.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دكتر منصور كبگانیان در حاشیه جلسه یكصد و بیست و ششم شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور در جمع خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب اضافه كرد: تذكراتی در قبل از دستور عرضه شد كه نخستین محور آن مبحث سند محیط زیست بوده است كه با چارچوبی كه با سازمان محیط زیست به توافقاتی رسیدیم.
وی با اشاره به اینكه با سازمان محیط زیست اختلافاتی داشتیم، اظهار نمود: در مورد این سند از سال های قبل از جانب سازمان محیط زیست و معاونت علمی نظراتی داشتند و در این نشست به این جمع بندی رسیدیم كه موضوعات مطرح در حوزه علوم و فناوری های زیست محیطی را محدود نماییم تا این سند زودتر با محوریت معاونت علمی و با هماهنگی دستگاه های ذی ربط بخصوص سازمان محیط زیست نهایی شود.
كبگانیان در زمینه محدود كردن حیطه سند زیست محیطی توضیح داد: معمولا اسناد تدوین در سطح كلان است یعنی از حوزه علم، فناوری و آموزش عالی تا حوزه اقتصاد دانش بنیان و موضوعات فرهنگی مربوط را شامل می شود ولی از آنجایی كه سند محیط زیست چندین بار سازمان محیط زیست بر روی آن تاملی داشتند ضمن آنكه ما اعتقاد نداریم كه اجرای اسناد در شورایعالی انقلاب فرهنگی باشد.
قائم مقام ستاد علم و فناوری شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: در مورد این سند میان دو دستگاه سازمان محیط زیست و معاونت علمی اختلاف نظراتی وجود داشت و با جمع بندی كه در این نشست رسیدیم مقرر شد كه توسعه علم و فناوری در این عرصه را محدود كردیم.
وی پشتیبانی از خودرو ها و موتورسیكلت های الكتریكی و یا بعضی از فناوری های در رابطه با مقابله با آلودگی محیط زیست و هوا همچون حوزه های مطرح در این سند عنوان نمود و خاطرنشان كرد: این سند با این محدودیت با محوریت معاونت علمی در دستور كار قرار خواهد گرفت.
كبگانیان عرضه گزارشی از توسعه علم و فناوری را از دیگر بخش های این جلسه ذكر كرد و اضافه كرد: در حوزه مستندات علمی و استناداتی كه به تولیدات علم و فناوری می شود، بهبودی در سال های 2014 تا 2018 را شاهدیم.
وی عرضه آخرین وضعیت توسعه علم و فناوری كشورهای همسایه را از دیگر موارد مطرح در این گزارش دانست.
ادامه سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر
قائم مقام ستاد نقشه جامع علمی كشور ادامه بررسی سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر را از موضوعات اصلی مطرح در این نشست ذكر كرد و اظهار داشت: بخش اصلی این جلسه به ادامه بررسی سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر اختصاص یافت. در جلسه قبل تا انتهای ماده 4 پیش رفتیم و در این نشست اهداف كلان این سند با اصلاحاتی به تصویب رسید.
وی به بیان اصلاحات این سند تصریح كرد: در حوزه سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، نرخ رشد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، تعداد شركت های دانش بنیان، تعداد اختراعات و تجاری سازی اختراعات، مقالات بین المللی، شاخص سهولت فضای كسب و كار با اعداد و رقم مشخص شد؛ چونكه بر طبق این سند مقرر است استان بوشهر در بین 5 استان برتر كشور قرار گیرد.
كبگانیان با اشاره به اینكه با این اصلاحات ماده 5 سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر به تصویب رسید، تصریح كرد: ماده 6 مربوط به راهبردهایی می شود كه مختص به توانمندی های این استان می شود. این راهبردها برای هر استانی متفاوت می باشد چون كه هر استان توانمندی های خاص خویش را دارد.
به قول وی، شبكه حمل و نقل ریلی، بهره برداری از طرح جامع عمرانی پارك علم و فناوری خلیج فارس و تامین آب شیرین از راه شیرین سازی آب دریا، گسترش موسسات و مراكز آموزشی، انجام پژوهش های كاربردی، جذب منابع مالی و سرمایه های داخلی و خارجی، گفتمان سازی وترویج به منظور افزایش مشاركت همگانی دانش بنیان استان همچون راهبردهای استان بوشهر است.
قائم مقام ستاد علم و فناوری شورایعالی انقلاب فرهنگی مهمترین راهبرد استان بوشهر را راهبرد شماره 7 ذكر كرد و اظهار داشت: این راهبرد بر اصلاح نظام اقتصادی و تولید استان با تاكید بر به كارگیری روش های و فناوری های نو تاكید دارد.
وی افزود: از آنجایی كه تعداد اقدامات زیاد بود، یك هفته به اعضا فرصت دادیم كه اگر پیشنهادی دقیق تری در این حوزه دارند به ما عرضه كنند و بر طبق این پیشنهادات راهبردهای این سند در جلسه آینده مصوب و گزارش آن عرضه خواهد شد.
كبگانیان با اشاره به ماده 7 و آخرین ماده از این سند، اظهار نمود: بر این اساس شورایی برای راهبری و اجرایی سازی، ایجاد هماهنگی های لازم و پایش شاخص ها پیشبینی شده است كه تركیب اعضای این شورا با حضور نمایندگان استان اصلاح گردید.
به قول وی، تعداد اعضای این شورا كاهش پیدا كرد و تركیب آن شامل ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور، نماینده ولی فقیه، استاندار، مسئولان اداری مرتبط استان، نماینده بخش خصوصی و NGO ها است.
قائم مقام ستاد نقشه جامع علمی كشور در انتها با تاكید بر اینكه سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر تكمیل شده است، خاطرنشان كرد: به مدت یك هفته به اعضا فرصت داده شد تا پیشنهادات خویش را عرضه كنند و ما بر طبق این پیشنهادات اصلاحات نهایی در سند اجرایی نماییم و در جلسه آتی ستاد راهبری، خبر نهایی شدن این سند را اعلام خواهیم كرد.1398/10/11
12:03:35
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: آب , آلودگی , آموزش , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک