افزایش 25 درصدی كرایه حمل و نقل عمومی 99 در صورت تصویب فرمانداری تهران

افزایش 25 درصدی كرایه حمل و نقل عمومی 99 در صورت تصویب فرمانداری تهران به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۹ شهر تهران به افزایش ۲۵ درصدی نرخ كرایه حمل و نقل عمومی در سال آینده رأی مثبت دادند؛ این درحالیست كه این افزایش در صورت تصویب فرمانداری تهران برای سال آینده اعمال خواهد شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در جلسه بامداد امروز اعضای شورای شهر بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران در دستور كار قرار گرفت و اعضای شورای شهر به بررسی تبصره ۲۶ لایحه كه در مورد بهای خدمات شهرداری بود، پرداختند و حسن رسولی در ابتدا اضافه كرد: قبل از این بهای خدمات شهرداری تهران به صورت یك لایحه جداگانه به شورای شهر می آمد اما در برنامه سوم شهر تهران و همینطور آئین نامه ای كه در صحن شورا به تصویب رسید مقرر شد كه لوایح خدماتی شهرداری به صورت جداگانه به شورا نیاید و شهرداری موظف شد در چارچوب لایحه بودجه و در چارچوب یك تبصره، بهای خدمات را به صحن شورا بیاورد كه این فرآیند به تصویب رسید و بررسی بهای خدمات در لایحه بودجه به تصویب اعضا رسیده و ایراد شكلی ندارد.
محمد علیخانی رئیس كمیسیون حمل و نقل در مورد تصمیم این كمیسیون در مورد بهای خدمات حمل و نقل اظهار داشت: كارشناسان كمیسیون حمل و نقل بعد از بررسی های تخصصی به این نتیجه رسیدند كه حدود ۲۵ درصد افزایش بهای خدمات در حوزه حمل و نقل داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه بر این اساس بلیت ۱۲۰۰ تومانی مترو داخل شهر مصوب سال ۹۸ به ۱۵۰۰ تومان در سال ۹۹ می رسد، اضافه كرد: در این عرصه شاهد افزایش ۳۰۰ تومانی نرخ بلیت هستیم.
وی با اشاره به اینكه بلیت تك سفره مترو حومه به تهران ۲۰۰ تومان افزایش می یابد، اظهار داشت: بر همین مبنا بلیت ۱۲۰۰ تومانی سال ۹۸ به ۱۷۰۰ تومان در سال ۹۹ تغییر می كند.
وی با اشاره به اینكه بلیت تك سفره هشتگرد كه ۶۰ كیلومتر است ۵۰۰۰ تومان تعیین شده، افزود: بلیت مترو فرودگاه امام خمینی (ره) به سبب كم بودن تعداد مسافرانش همان ۹۰۰۰ تومان باقی می ماند.
وی با اشاره به اینكه این افزایش ۲۵ درصدی برای نرخ اتوبوس و مینی بوس هم در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: بر همین مبنا نرخ اتوبوس و مینی بوس هم ۲۵ درصد افزایش می یابد.
وی ادامه داد: كرایه انواع تاكسی و سرویس مدرسه هم تا سقف ۲۵ درصد افزایش می یابد و در این قسمت كلمه «تا سقف» مد نظر قرار دادیم تا در حین اجرا برای تعیین كرایه خطوط مختلف دست شان باز باشد.
در ادامه بهاره آروین با انتقاد از افزایش ۲۵ درصدی نرخ كرایه اظهار داشت: در قانون آمده است كه شهرداری ها می توانند افزایش نرخ شان برپایه تورم اعلامی از جانب دستگاه های مسئول باشد و اینكه ما یك عددی را ثابت انتخاب نماییم درست نیست. شاید سال آینده قیمت ها افزایش یابد و این قیمت های جدید صرف نكند و اگر بر مبنای نرخ تورم، نرخ را تعیین نماییم، بهتر است.
وی ادامه داد: من قبل از این در مورد وضعیت ناایمنی متروی هشتگرد به شهردار تذكر دادم و او هم در پاسخ به من نوشت كه مسئولیت سفر با مترو هشتگرد را شهرداری تهران قبول نكرده و اعلام نمود كه نشان به آن نشانی كه نرخ بلیت اش را ما مشخص نكردیم و حالا جالب است كه شورای شهر می خواهد برای یك خط ناایمن نرخ بلیت تعیین كند و ما غیرمستقیم مسئولیت اش را قبول كردیم و اگر هر اتفاقی در این خط بیفتد مسئولیت اش با ما است كه بلیت اش را گرفتیم.
در ادامه علیخانی اضافه كرد: سال قبل ما برپایه نرخ تورم، نرخ كرایه حمل و نقل عمومی را تعیین كردیم و دیدید كه رفت و برگشت لایحه زیاد شد و در كار اجرایی به مشكل برخوردیم و نهایتا دولت و فرمانداری سقف ۲۵ درصد را تعیین كردند و ما هم برای عدم برخورد با مشكل این عدد را تعیین كردیم.
محسن هاشمی هم در واكنش به صحبت های آروین اظهار داشت: مشكل مترو هشتگرد در حال رفع شدن است و سینگنالینگ آن درست خواهد شد.
نهایتا اعضای شورای شهر تهران به گزارش كمیسیون حمل و نقل شورای شهر در مورد افزایش ۲۵ درصدی نرخ كرایه انواع وسایل حمل و نقل عمومی برای سال آینده رأی مثبت دادند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، افزایش نرخ كرایه حمل و نقل عمومی پایتخت بعد از تصویب در شورای شهر تهران در فرمانداری تهران بررسی شده و در صورت تصویب فرمانداری برای سال آینده اجرایی می شود.1398/12/13
13:38:44
5.0 / 5
3960
تگهای خبر: ثبت , خدمات , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک