هموپرفیوژن یكی از روش های درمان بیماران كرونایی در بابل

هموپرفیوژن یكی از روش های درمان بیماران كرونایی در بابل به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مازندران فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: بیماری كرونا 3 مرحله دارد، مرحله اول ویرمی است بیمار با تب، سردرد و دیگرعلائم سرماخوردگی مراجعه می كند تا تحت درمان قرار گیرد.


بر طبق گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی بابل؛ دكتر حمیدی در ادامه اظهار نمود: مرحله دوم مرحله ریوی است كه بطور همزمان عوامل التهابی در بدن آغاز به فعالیت می نمایند كه بیمار با تنگی نفس، افزایش تعداد تنفس وضربان قلب وتب مراجعه می كند كه این زمان فرصت طلایی برای مداخلات درمانی است كه به روش های مختلف همچون هموپرفیوژن انجام می شود.
وی اشاره كرد: مرحله سوم مرحله فوق التهابی حاد هست كه باز هم درمان های پیشنهادی وجود دارد كه درمان به روش های مختلفی انجام می شود.
دكتر معصومه اصغرپور فوق تخصص بیماری های كلیه دانشگاه علوم پزشكی بابل نیز تصریح كرد: در مرحله درگیری شدید ریوی، در كنار درمان های دارویی، هموپرفیوژن با برداشت شاخصهای التهابی، یكی از روش هایی كه به درمان این بیماران كمك می نماید، فیلتر هموپرفیوژن به دستگاه دیالیز وصل می شود.
وی افزود: با عبور خون از این فیلتر و برداشت شاخصهای التهابی تا حدودی به این بیماران كمك می شود.
فوق تخصص بیماری های كلیه دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: این فیلترها به دستگاه دیالیز وصل می شوند و با فیلتر كردن خون بیمار، تا حدودی به بیماران كمك می شود.
دكتر مسعود قاسمی متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشكی بابل نیز اشاره كرد: با مراجعه بیماران بدحال كرونایی به بخش مراقبت های ویژه به فكر روش هموپرفیوژن افتادیم كه این روش در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی بابل انجام شد.
وی ادامه داد: در بیمارستان یحیی نژاد بابل نیز بیمار ۳۷ ساله بعد از ۱۴ روز وصل بودن به دستگاه تنفس مصنوعی از دستگاه جدا شد و هم اكنون از حال عمومی خوبی برخوردارست.
متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با این روش جان سایر بیماران بدحال را نیز نجات دهیم.
منبع:

1399/01/14
14:05:26
5.0 / 5
3384
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک