زنان و كودكان قربانیان اصلی اختلال در نظام های درمانی جهان

زنان و كودكان قربانیان اصلی اختلال در نظام های درمانی جهان یك كارشناس بهداشت بانك جهانی آگهی داد كه میلیون ها زن و كودك در كشورهای فقیر در معرض خطر هستند چونكه همه گیری كووید-19 خدمات بهداشتی را كه به آنها متكی هستند، مختل كرده است.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مونیک ولدر- رئیس دبیرخانه مرکز تامین بودجه بانک جهانی (GFF) - در مصاحبه ای به رویترز اظهار داشت: این آژانس به شدت برای شمار کودکانی که از برنامه واکسیناسیون جا مانده، بانوانی که بدون کمک پزشکی فرزندان خودرا به دنیا آورده و در تامین داروهای زندگی بخشی مانند آنتی بیوتیک ها به مشکل می خورند، نگرانی دارد.

ولدر ضمن ابراز نگرانی از بروز اتفاقات این چنینی خصوصاً در کشورهای جنوب صحرای آفریقا اظهارکرد: مطالعات مرکز تامین بودجه بانک جهانی از نخستین بررسی های صورت گرفته بر تأثیر همه گیری کووید-۱۹ بر سلامت زنان و کودکان است.

از اواخر ماه مارس، مرکز تامین بودجه بانک جهانی نظرسنجی ماهانه ای را با کارمندان محلی در ۳۶ کشور انجام داده است تا تأثیر کووید-۱۹ را در ارائه و دسترسی خدمات درمانی اساسی به زنان، کودکان و نوجوانان بررسی کند.

وی با بیان این که خیلی از کشورهایی که ما در آنها کار می نماییم، لطمه پذیرتر از دیگر کشورها هستند، اظهار داشت: این کشورها هم اکنون شرایط بسیار چالش برانگیزی را برای ارائه خدمات درمانی دارند که این وضعیت را بدتر می کند.

مرکز تامین بودجه بانک جهانی اعلام نموده که از کشورهای مورد بررسی در این گزارش ۸۷ درصد اعلام نموده اند که ترس از مبتلاشدن به کرونا یا اقدامات قرنطینه ای که برای جلوگیری از شیوع کروناویروس اعمال شده، منجر به اختلال در کارکنان بهداشتی شده است.

بیش از سه چهارم کشورها همین طور از اختلال در تهیه داروهای کلیدی برای مادران و نوزادان مانند آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت ها و اکسی توسین (دارویی برای جلوگیری از خونریزی بیش از اندازه بعد از زایمان است) خبر دادند.

شمار کشورهایی که از اختلال خدمات خود آگاهی داده اند با افزایش حدود دو برابری از ۱۰ کشور در آوریل به ۱۹ کشور در ژوئن رسیده است. هم چنین شمار کشورهایی که در آنها دسترسی به خدمات درمانی ضروری کاهش یافته در طول این مدت از پنج کشور به ۲۲ کشور افزایش یافته است.

برای مثال در لیبریبا ترس از کووید-۱۹ مانع از آن شده که والدین فرزندان خودرا به کلینیک های بهداشتی ببرند. در غنا بعضی از مادران حامله و شیرده از ترس از مبتلاشدن به این بیماری همه گیر تصمیم گرفته اند خدمات پیش از تولد و واکسیناسیون فرزندان خودرا به تعویق بیندازند.

به گفته رئیس دبیرخانه مرکز تامین بودجه بانک جهانی، حالا این کشورها شاهد کاهش واکسیناسیون در کودکان، دسترسی کمتر زنان به مراقبت های قبل یا پس از زایمان، کاهش تولد نوزادان در مراکز درمانی همین طور افت در خدمات سرپایی همچون درمان اسهال، مالاریا، تب و ذات الریه هستند.

مونیک ولدر در آخر مصاحبه خود با رویترز اظهار داشت: کاهش سریع دسترسی به منابع بهداشتی باروری نیز یکی از نگرانی های اساسی هنگام شیوع ویروس کرونا است. مرکز تامین بودجه بانک جهانی تخمین می زند اگر وضعیت بهبود نیابد، ممکنست ۲۶ میلیون زن در ۳۶ کشور دسترسی خودرا به وسایل پیش گیری از حاملگی از دست بدهند که این مساله می تواند منجر به حدود هشت میلیون حاملگی ناخواسته شود.
1399/04/04
19:53:30
5.0 / 5
2952
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک