شریعتمداری:

به سیاستگذاری برای تحقق عدالت اجتماعی نیازمندیم

به سیاستگذاری برای تحقق عدالت اجتماعی نیازمندیم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی شریعتمداری در پیامی به مناسبت هفته بهزیستی تأكیدكرد: باید با شكل گیری یك ائتلاف فراگیر ˮهمه با هم بودن ˮ همه تلاش و همت خودرا به كارگیریم كه كاستی ها و بی عدالتی ها را نسبت به اقشار دارای معلولیت، لطمه دیدگان اجتماعی، زنان سرپرست خانوار، كودكان كارو خیابانی، كودكان بد و بی سرپرست، سالمندان (بویژه سالمندان تنها) و همه آنها كه تحت پوشش سازمان خیرخواه و انسان دوست بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی هستند بزدائیم.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت هفته بهزیستی اظهار داشت: امروز و در زمانی که شیوع ویروس منحوس و عالمگیر کرونا بیش از هرزمان دیگر سایه شوم فقر را نه در ایران بلکه در سراسر جهان گسترش داده است باید همدلانه و با تکیه به باورهای دینی فرهنگی و انسانی بیش از هرزمان در این مرز و بوم دست یاری به سمت یکدیگر دراز نماییم و یک جنبش فراگیر برای کمک به یکدیگر شکل دهیم.
در متن پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است: دست یابی به عدالت و رفاه رویای دیرین همه انسانها بوده است. یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی هم تامین عدالت اجتماعی، ریشه کن کردن فقر و تولید ثروت برای بهره مندی همگان از رفاه نسبی بوده است، اما همانگونه که مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کردهاند در راه تحقق عدالت اجتماعی کم کاری داشتهایم. برای تحقق این هدف امروز بیش از هر زمان به انسجام، همدلی و سیاست گذاری کارآمد برای تحقق همه ابعاد عدالت اجتماعی نیاز داریم، باید با شکل گیری یک ائتلاف فراگیر " همه با هم بودن " همه تلاش و همت خودرا به کارگیریم که کاستیها و بی عدالتیها را نسبت به اقشار دارای معلولیت، لطمه دیدگان اجتماعی، زنان سرپرست خانوار، کودکان کارو خیابانی، کودکان بد و بی سرپرست، سالمندان (بویژه سالمندان تنها) و همه آنها که تحت پوشش سازمان خیرخواه و انسان دوست بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی هستند بزدائیم.
در ادامه این متن بیان شده است: ما امروز و در زمانی که شیوع ویروس منحوس و عالمگیر کرونا بیش از هرزمان دیگر سایه شوم فقر را نه در ایران بلکه در سراسر جهان گسترش داده است باید همدلانه و با تکیه به باورهای دینی فرهنگی و انسانی بیش از هر زمان در این مرز و بوم دست یاری به سمت یکدیگر دراز نماییم و یک جنبش فراگیر برای کمک به یکدیگر شکل دهیم. همینجا باید بیان کنم که هم فرهنگ دینی ما و هم رویکردهای نوین جهانی در حوزه رفاه و تامین اجتماعی بر این نکته مهم تاکید دارند که در ارائه کمک و مددرسانی باید احترام، شان و عزت نفس کمک شوندگان حفظ شود.
شریعتمداری نوشته است: باور من این است که برای یک سازمان مشارکت محور نظیر سازمان بهزیستی اجرای دقیق ماموریت ها بخصوص جلب مشارکت خیرین، فعالین مدنی و همه انسان دوستانی که دل در گرو کمک به همنوع دارند جز از ارتقاء اعتماد عمومی برقراری گفت و گوی اجتماعی، تسهیل فعالیت موسسات خیریه، کارآمد سازی وچابک سازی سازمان بهره مند از روشهای نوین و البته استقرار اصل اعتماد ساز و فساد ستیز شفافیت در همه اجزاء عملکرد، شفافیت در فرایندها، شفافیت در جذب و ارائه کمکهای مادی و غیر مادی، امکان پذیر نیست و این همان رویکرد و مسیری است که از بدو ورود در وزرات تعاون کار ورفاه اجتماعی برای سازمان بهزیستی ترسیم و بر آن پافشاری کردم.
شریعتمداری در ادامه این نامه آورده است: خوشبختانه امروز بعد از یکسال با حضور مدیری جوان و کارامد در راس این سازمان و همراهی همکاران بادانش، کم توقع و دلسوز این سازمان گامهای بسیار خوبی در این خصوص برداشته شده است. در آخر فرارسیدن هفته بهزیستی را فرصتی می دانم که نه فقط به همه همکاران خوبم در این سازمان دست مریزادو خدا قوت بگویم، بلکه از همه ایرانیان انسان دوست، خیرخواه دعوت کنم که سازمان بهزیستی کشور را برای رسیدن به ماموریتهای انساندوستانه ای که برعهده دارد کمک ویاری دهند چونکه امیدبخش ترین بخش از زندگی ما کمک به این نجیب ترین اقشار جامعه است.
منبع:

1399/04/27
12:10:36
5.0 / 5
2818
تگهای خبر: دام , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک