تهیه و توزیع بسته های یادگیری برای دانش آموزان مناطق محروم

تهیه و توزیع بسته های یادگیری برای دانش آموزان مناطق محروم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل دفتر انتشارات و فناوری های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه حالا در حال افزایش ظرفیت شبكه و غنی سازی محتوا هستیم، درباره اقدامات انجام شده برای دانش آموزان مناطق محروم هم عنوان كرد: در تلاشیم برای برخی مناطق محروم با كمك نهادها، هدایایی را در چارچوب بسته های یادگیری و محتوای الكترونیكی تولید و عرضه نماییم تا اگر به اینترنت و ابزار هوشمند دسترسی ندارند بتوانند از آن استفاده كنند.


محمدابراهیم محمدی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه شبکه ملی رشد برخلاف ماه های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، جدی تر و با دست پرتری به میدان آمده و می تواند بخش زیادی از نیاز معلمان و دانش آموزان به محتوای آموزشی را برای سال تحصیلی جدید مرتفع کند اظهار نمود: یکی از اشکالات موجود زیرساخت شبکه ملی رشد است.
وی ادامه داد: البته شبکه رشد، نیاز معلمان که جامعه هدف اصلی هستند را پاسخ می دهد. همکاری و مشارکت با بخش های فنی با قوت دنبال می شود تا برخی دروس که در شبکه رشد بارگذاری می شوند لینکشان در بستر شبکه شاد باز شود و مشکل مصرف حجم ترافیک و غیره را برای مخاطبین نداشته باشیم.
مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره روند تولید بسته های یادگیری اظهار داشت: حدود 2.5 ماه است که تولید بسته های یادگیری به شکل جدی شروع شده و تمام توان خویش را بسیج کرده و روی تولید، پایش، طبقه بندی و نظم بخشی به محتواهای آموزشی متمرکز کرده ایم.
محمدی افزود: امتیاز شبکه رشد این است که از پلت فرم و داشبورد منظمی برخوردار می باشد و زمینه مطلوب استفاده از امکانات جانبی وجود دارد. همه آنچه معلم نیاز دارد شامل کتاب، فایل های صوتی و آزمون های مختلف در شبکه رشد پیشبینی شده است.
وی با اشاره به اینکه حالا در حال افزایش ظرفیت شبکه و غنی سازی محتوا هستیم، درباره اقدامات انجام شده برای دانش آموزان مناطق محروم هم عنوان کرد: در تلاشیم برای برخی مناطق محروم با کمک نهادها، بسته هایی را تولید و عرضه نماییم تا اگر به اینترنت و ابزار هوشمند دسترسی ندارند بتوانند از آن استفاده کنند.
مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اضافه کرد: به دنبال آن هستیم که به کمک وزارتخانه هدایایی را در چارچوب بسته های یادگیری و محتوای الکترونیکی برای مناطق محروم تهیه و ارسال نماییم.
محمدی با اشاره به اینکه برای شش پایه ابتدایی، لوح فشرده آموزشی تهیه شده است اظهار داشت: هرساله لوح های فشرده به استان ها ارسال می شود و آنها آموزش کامل شش پایه را در اختیار دارند. از سال ۹۵ و ۹۴ به بعد لوح فشرده هم تولید و ارسال می شد که به احتمال زیاد سال جاری این الواح را هم به طور گسترده تری تکثیر می نماییم.
وی ضمن تاکید بر ضرورت افزایش دانش مهارتی افر اد در دوران کرونا عنوان کرد: در باب هدایت گری خانواده ها، مشارکت در آموزش، استفاده از فرصت های به دست آمده در دوران تعطیلات مدارس و بهره مندی از سایر روش های آموزشی، مطالبی را در جهت افزایش دانش مهارتی معلمان، دانش آموزان، خانواده ها و مدیران مدارس در مجلات رشد معلم، رشد مدیریت مدرسه، رشد خانواده و... منتشر و برای آینده پیشبینی کرده ایم.
منبع:

1399/05/28
10:15:49
5.0 / 5
2018
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک